Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Natężenie ruchu na mapie?


Rekomendowane odpowiedzi

Część.

Czy nawigacja pokazuje natężenie ruchu na trasie? Jeżeli tak to jak się to uruchamia? Czy muszę wykupić jakąś dodatkową usługę? Jakieś połączenie z Internetem?

Przy okazji zapytam : Czy warto się tym zainteresować R-Link Store? Nigdy go nie włączałem, bo nie włączałem Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja sama z siebie pokazuje natężenie ruchu, nie trzeba nic włączać, to jest włączone domyślnie. Oczywiście R-Link musi mieć połączenie Live, więc najlepiej mieć połączony telefon ze stacją i wtedy z automatu R-Link posiada internet i połączenie.

Co do sklepu to ja sam nie wiem o co chodzi, bo po wejściu w sklep mam na szaro tylko i wyłącznie jedną aplikację, a nigdzie tam wejść się nie da. Za 1 razem była jakaś aktywacja czy coś, ale minęło już prawie pół roku i cisza. No chyba, że tak długo trwa w Renault aktywacja :35_thinking: 

W sumie nawet by mnie to nie zdziwiło, skoro mapy są 2 lata do tyłu :4_joy: Przez pół roku jeżdżenia map użyłem jeden jedyny raz, za 1 razem. Jaki to ma sens skoro nic tam nie jest aktualne?

Oczywiście AppleCarPlay też nie dostanę, no bo przecież mam za stary samochód...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Geble napisał:

Oczywiście R-Link musi mieć połączenie Live, więc najlepiej mieć połączony telefon ze stacją i wtedy z automatu R-Link posiada internet i połączenie.

 

W samochodzie jest moduł GPRS. Nie potrzeba podłączać telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 13:37, chucky80 napisał:

 

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No właśnie przeczytałem w instrukcji auta. Ale nigdy nie widziałem niczego na mapie.
Ja w sumie mapy potrzebuję raz do roku, w drodze na południe Polski. Aby ominąć Łódź. Ostatnio 2 razy tam zbłądziłem przez stare mapy.

 

:lapka:

Regulamin. Pkt. 5.13 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natężenie ruchu to opcja "Live". Trzeba wykupić usługę. Ok 60€ rocznie.

Podłączenie telefonu nie spowoduje udostępnienia internetu R-Linkowi.

Mapy można kupić najnowsze z maja tego roku (wydane w lipcu - v985)

AppleCarPlay można aktywować. Wystarczy aktualizacja systemu do wersji 11.341 i odpowiednia konfiguracja.

Edytowane przez Qbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powyższe aby na pewno odnosi się do R-Link2 w Megane 4? Oznaczenia (numeracja, ID) zarówno mapy jak i wspomnianego przez Ciebie systemu wydają się znacząco różne od tego, które są mi znane. Tj. mapa 2015.06 do wersji v985 oraz system 2.2.17.803 do wersji 11.341?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerki o których pisałem dotyczą R-Linka1.

Przyznaję, że R-Linka 2 nie mam jeszcze "opracowanego".

Myślałem jednak, że skoro na stronie MyRenault jest już nowa mapa to będzie ona dostępna zarówno dla R-Linka 1 jak i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2017 o 14:16, chucky80 napisał:

Czy powyższe aby na pewno odnosi się do R-Link2 w Megane 4? Oznaczenia (numeracja, ID) zarówno mapy jak i wspomnianego przez Ciebie systemu wydają się znacząco różne od tego, które są mi znane. Tj. mapa 2015.06 do wersji v985 oraz system 2.2.17.803 do wersji 11.341?

 

Masz R-Linka w wersji 2.2.x? To trochę dziwne. 

 

Dnia 17.08.2017 o 22:11, Qbak napisał:

Podłączenie telefonu nie spowoduje udostępnienia internetu R-Linkowi.

 

Oczywiście, że powoduje. Niby jak miałbyś instalować aplikacje ze sklepu siedząc w samochodzie bez połączenia z internetem? Albo na jakiej zasadzie miałyby działać aplikacje pokazujące aktualne ceny paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie jest zamontowany moduł telematyki z kartą SIM. Na nim wykupujesz usługi i bezpośrednio na niego przychodzą informacje o korkach, cenach itp.

Przetestuj czy działają Ci usługi jak nie masz podłączonego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co przywiązywać wagi do wersji systemu, bo ja posiadam 3.3.16.946 (czyli wersję, które powinna bez problemu obsługiwać Smartphone Mirroring), a nawet nie mam takiej opcji w systemie R-Link2 :30_no_mouth:

 

Przeraża mnie brak kompetencji na infolinii Renault. Co za ludzie tam pracują? Nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie, bo to wiedza wykraczająca poza normalną pracę serwisu/infolinii.

Oficjalne stanowisko Renault jest takie, że tylko modele wyprodukowane po IV'17 mają te opcje. Jak macie auta wyprodukowane wcześniej - sorry.Po to powstał wątek: LINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!