Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje drgania silnika Megane 2009 1.6 [film]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam olbrzymi problem z ustaleniem przyczyny wibracji w moim Megane 3 1.6 z przebiegiem 105 tys. Km, podobnie jak 7 mechaników, którzy starali się ustalić co się dzieje. 

 

Co się dzieje? 

Z dnia na dzień pojawiły sie wibracje, drżenie silnika zarówno na postoju jak i podczas jazdy, na zimnym i ciepłym silbiju. Wibracje pojawiają się po minimalnym naciśnięciu gazu jak i przy 2,5 tys obrotów (filmik).

 

W aucie dotychczas (bez potrzebny); wymieniono świece, poduszkę silnika przy rozrzadzie, koło pasowe wału korbowego, koło zmiennych faz rozrządu. Podpinano pod CLIPA (0 błędów, parametry okej). Sprawdzano napięcie i ułożenie rozrządu.  3 razy kompresje, za pierwszym razem 12, 9,11,8 po kilkunastu dniach pomiar: 12,12,12,12 i ostatni pomiar 11 10 9 10,5. Silnik nie pobiera oleju ani płynu chłodzącego. Spalanie tak jak zawsze ok. Nie dymi ani nic takiego. Ma moc jak zawsze.

 

Czy ma ktoś jakkolwiek pomysł co mu dolega? 

 

Filmiki: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś dobrze od górnej poduszki. Jeżeli nie pomogło, zanim zacząłeś rozbierać pół samochodu, powinieneś wymienić  pozostałe poduszki silnika/skrzyni. I nie patrzeć na to, że mechanik mówi, że poduszka dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, np: tutaj (wiem, że megane II). Też podejrzane było pół silnika. Jak poszukasz to znajdziesz więcej takich przypadków. Nie twierdzę na 100%, że u Ciebie tak będzie, tylko sugeruje co na początku najlepiej wykluczyć. Chociaż też zacząłbym od świec czy też cewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, też jeszcze nie ustaliłem co jest przyczyną. Na razie wymienione świece. U mnie dodatkowo przy pomocy elma i aplikacji torque na adroida zauważyłem, ze podczas jazdy co jakiś czas pojawia się wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach. Można to sprawdzić tylko podczas jazdy, ponieważ po zgaszeniu silnika licznik jest kasowany.  Co do drgań to czuć je też dość dobrze na panelu sterowania szybami w drzwiach kierowcy. 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Skoro wibracja zależy od obrotów to pewnie jakaś mechaniczna sprawa -a sprzęgło w tym modelu jest zwykle czy dwumas ? Przyczyn może być dużo- sprawdź poduszki i czy nie ma jakiegoś kontaktu wydech z nadwoziem bliżej silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.Mam problem z wibracjami silnika w Megane 3 1.6 16v.Wibracje są wyczuwalne podczas jazdy jak i na postoju w przedziale 2 tysięcy i 4 tysięcy obrotów.Jest wyczuwalne drżenie całego auta.Wymieniłem wszystkie 3 poduszki silnika i problem nie został rozwiązany.Problem był opisywany na forum ale brak podanych przyczyn.Czy ktoś z forumowiczów miał taki problem i mógłby podać przyczynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldom5 napisał:

Wibracje są wyczuwalne podczas jazdy jak i na postoju w przedziale 2 tysięcy i 4 tysięcy obrotów

Jest wyczuwalne drżenie całego auta.

Wymieniłem wszystkie 3 poduszki silnika i problem nie został rozwiązany.

Do kontroli;

   - ustawienie rozrządu;

         - czy przebieg 108 kkm jest aktualny??

   - pomiar kąta wyprzedzenia zapłonu,

   - wymiana świec,

   - cewki muszą być czyste i suche,

   - poziom oleju; bliski max,

   - czy nie słychać klekotania, terkotania???

   - czy silnik odpala bez problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i temat się rozwiązał? Wszystko mam wymienione oprócz sprzęgła, a dalej podczas jazdy przy 2tys obrotów czuć na fotelu kierowcy i całym aucie drżenie. Nie od kół jak to bywa w przypadku półosi. jeśli mogę cos dodać. Jak ruszę dynamicznie na światłach (strzał ze sprzęgła) to po kilkuset metrach to drżenie ustaje (nie zawsze) towarzyszy temu to ze auto wtedy się lepiej zbiera. Myśle, i zastanawiam sie nad tym, czy to nie wina sprzęgła (sprężyn tłumiących), taz auro pięknie płynie po drodze i cichutko w środku. A raz to masakra…

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!