Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Świeżo zakupione auto, używane rocznik 2013. Asystent parkowania po włączeniu wstecznego pięknie się melduje krótkim dźwiękiem, na ekranie widok auta i czujniki reagujące na przedmioty za zderzakiem tylnym tak jak powinny - kolorami.  Problemem jest brak dźwięków które normalnie powinny towarzyszyć dojeżdżaniu do przeszkody. W menu R-linka ustawiona jest maksymalna głośność.

Jednocześnie zauważyłem, że po wbiciu wstecznego, pomimo zaznaczenia takiej opcji, nie załącza się tylna wycieraczka. Światła wstecznego działają normalnie.

Macie jakieś pomysły? Poprzedni właściciel twierdzi, że od nowości nie było dźwięku i nawet nie wiedział że powinien być.... Czy jest opcja że coś jest wyłączone w pamięci kompa, serwisowo?

 

Dzięki z góry

Marcin

Edytowane przez Marcinoa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczkę przy wstecznym możesz aktywować w menu komputera pokładowego  (sterowanie z manetki wycieraczek) przy włączonym zapłonie  (bez odpalania) w menu "pokaż więcej ustawień" czy coś takiego. Osobiście uważam, że ta opcja nie ma sensu gdyż z aktywną wycieraczka za często pracuje na sucho. W tych ustawieniach powinna też być opcja odpowiedzialna za sygnalizowanie dźwiękiem pracy czujników. Może masz po prostu wyłączone te opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opcja menu -> ustawienia -> asystent parkowania -> pomoc parkowania z tyłu samochodu jest włączona (zaznaczona)? Czy tylna wycieraczka działa gdy ręcznie ją uruchomisz? 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak właśnie myślałem, bez komputera nie podchodź :/ A jest opcja że nie pracuje jakiś czujnik cofania w zderzaku? Jak je ewentualnie sprawdzić bez Clipa?

Edytowane przez Marcinoa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby pikały, to można do każdego po prostu przyłożyć dłoń, przy włączonym wstecznym biegu. Nie wiem jak wygląda ta graficzna pomoc, ale może też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, czy ma związek. Nie wiem też jak działają czujniki, czy wyzwolenie dźwięku i obraz na ekranie jest wykonywane na podstawie tych samych danych? Według mnie obraz oddaje przeszkody poprawnie. 

Liczyłem na doświadczenie i wiedzę kolegów mających dłuższy kontakt z tym wynalazkiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podepniesz pod Clip'a, pozostaje jeszcze odpięcie akumulatora, z Renault to jak z Window'sem- często pomaga.

Wycieraczka z tyłu, w automacie działa po spełnieniu dwóch warunków, wbity wsteczny bieg oraz wykrycie deszczu przez czujnik w przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Wycieraczka z tyłu, w automacie działa po spełnieniu dwóch warunków, wbity wsteczny bieg oraz wykrycie deszczu przez czujnik w przedniej szybie.

A czy nie jest tak jak w Megane II - wystarczy włączyć przednie wycieraczki na tryb automatyczny i nawet jak nie pada, to tylna zacznie działać (przy cofaniu)? Oczywiście przy włączonej tej funkcji w komputerze. Ja wyłączyłem funkcję, bo chciałem uniknąć machania piórem po suchej szybie - takie doświadczenie z Megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lelupi napisał:

Wycieraczka z tyłu, w automacie działa po spełnieniu dwóch warunków, wbity wsteczny bieg oraz wykrycie deszczu przez czujnik w przedniej szybie

Możliwe. Ja to wyłączyłem od razu po doświadczeniach z MII takich samych jak ma @konwil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o odpowiedniej kolejności odłączania/podłączania klem żeby nie zrobić zwarcia bo wtedy mogą być problemy. Po odłączeniu odczekaj 15-30 minut żeby się komp zresetował. To wszystko.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!