Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w samochodzie pojawia mi się komunikat skontroluj automatykę świateł. Po tym komunikacie włączają się świata do jazdy w nocy. Komunikat pojawia się tylko w bardzo jasny dzień, ostre słońce. Wszystko działa ok dopiero jak odpale samochód w podziemnym garażu lub wieczorem. W pochmurny dzień wszystko działa jak należy. Co może być przyczyną? Czujnik światła. Ustawienia w clipie. Coś innego? 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz "świeże" więc dziwne, że cokolwiek takiego się dzieje. Jak wygląda czujnik od zewnątrz (nad lusterkiem przez szybę)? W MIII jest chyba zespolony czujnik deszczu i zmierzchu. Nie wiem jak to działa ale pewnie podobnie do czujnika deszczu w MII, który też działa na światło i jak wyschnie żel to świrują wycieraczki. Masz w Wałbrzychu ASO, podjedź i zapytaj. Za poradę nic nie biorą, a może mieli już podobny przypadek. Ja początkowo myślałem, że czujnik zmierzchu działa na jakiekolwiek światło ale po przyświeceniu LEDem z telefonu w nocy nic się nie zmieniło więc snuję teorię, iż bardziej na UV. Światła mijania włączają mi się już o zachodzie słońca gdy teoretycznie jeszcze spokojnie mógłbym jechać na LEDach. Parę razy miałem sytuację, że zachodzące słońce mnie raziło, a auto już przełączyło światła w mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze: ja z kolei mam tak, że jadąc w ostrym słońcu są takie wiadukty, pod którymi od razu mi włącza światła, a są takie gdzie nie - mimo iż ewidentnie się ściemnia. Jak wjeżdżam do podziemnego parkingu pod blokiem - czujnik błyskawicznie włącza światła. Ale jak wyjeżdżam i nie ma ostrego słońca - chwilę się jeszcze światła palą. Ostatnio, w trakcie deszczu, godzina 18:00, przed dużą ulewą - światła musiałem włączyć sam. Po jakimś czasie tej jazdy - wg mnie pogoda się nie zmieniła - włączyłem z powrotem automat i światła się nie wyłączyły, czyli może on się jakoś też uczy :?: Niemniej taki komunikat jak u kolegi to też wg mnie jest czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pod wiaduktem, czy przy wjechaniu w parking podziemny w sekundzie zapala mijania. Powrót do świateł dziennych trwa zwykle dłużej (kilka sekund). W deszczu światła same się nie zmieniają. Czujnik zmierzchu nie jest zależny od czujnika deszczu i nie przełącza świateł gdy auto wykryje opady. Wydaje mi się, że auto się nie uczy tylko ma zaprogramowane schematy i skalę promieniowania UV docierającą do czujnika, która powoduje przełączenie świateł. W słoneczny dzień lecz w bardzo ciemnym lesie też potrafi zmienić światła na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam na forum.

Przepraszam za odkopanie tematu, ale mam bardzo podobny problem. Czy udało się rozwiązać sprawę? U mnie sprawa dotyczy Laguny III. O poranku/wieczorem czujnik zmierzchu działa prawidłowo. W ciągu dnia przy bardziej intensywnym nasłonecznieniu wyskakuje komunikat "Skontroluj automatykę świateł", podobnie jak wyżej. W czasie wyświetlania błędu włącza się ksenon, ekran nawigacji jest w trybie dziennym niezależnie od tego czy wjadę do tunelu, parkingu podziemnego itd. Czujnik zmierzchu przestaje reagować. Nadmieniam, że czujnik deszczu działa wówczas prawidłowo, a jest to niejako jeden moduł. Dwóch fachowców zajmujących się wymianą szyb odmówiło ponownego przymocowania czujnika twierdząc, że obecny czujnik jest zamocowany prawidłowo. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!