Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż słupka A, wideorejstrator


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

   mam pytanie, czy da się i(nie uszkadzając niczego) i jeśli tak to jak? zdemontować słupek A pasażera aby puścić kabel od kamerki (tak miałem w poprzednim samochodzie: kabel do góry, podsufitka, słupek, bok drzwi, schowek i do gniazda ). Ewentualnie może znacie jaki inny estetyczny sposób puszczenia kabla?

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się bez problemu. Podważasz palcem, odginasz, zatrzaski puszczają i gotowe. Ja u siebie zdejmowałem jeszcze środkową część progu i uszczelkę. Kabel wszedł w przestrzeń pod uszczelką. Wszystko potem ładnie wchodzi na wcisk z powrotem a na przewód jest mnóstwo miejsca. Doprowadziłem go aż na wysokość szyn fotela pasażera, tam wyprowadziłem z progu i wcisnąłem pod szyny, a resztę która nie weszła pod szyny przykryłem wycieraczką. U mnie cała operacja trwała może kilkadziesiąt minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość podpięcia zasilania kamerki do fabrycznej kamery rozpoznającej znaki drogowe, która jest umiejscowiona za lusterkiem? To byłoby chyba najprostsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, trzeba puścić z boku pod podsufitką. Trzeba będzie poodkręcać rączki i zdemontować górne kawałki obudów słupków.

No chyba że przewód do tylnej jest długi (min. 5 m) to wtedy można puścić po progach.

Ja puszczałem w Lagunie II kombi antenę od GPS na tył (w miejsce oryginalnej) - poszło bez żadnego problemu po progach (tyle że przewód miał 6m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 22:33, Wojti89 napisał:

Da się bez problemu. Podważasz palcem, odginasz, zatrzaski puszczają i gotowe. Ja u siebie zdejmowałem jeszcze środkową część progu i uszczelkę. Kabel wszedł w przestrzeń pod uszczelką. Wszystko potem ładnie wchodzi na wcisk z powrotem a na przewód jest mnóstwo miejsca. Doprowadziłem go aż na wysokość szyn fotela pasażera, tam wyprowadziłem z progu i wcisnąłem pod szyny, a resztę która nie weszła pod szyny przykryłem wycieraczką. U mnie cała operacja trwała może kilkadziesiąt minut.

 

Potwierdzę, że bardzo szybko się demontuje a później się wszystko ładnie składa. Jeśli chodzi o zdejmowanie słupka to najlepiej zacząć od odhaczania przy styku słupka i uszczelki (a nie od szyby i słupka). Jeśli chodzi o uszczelkę do zdecydowanie  odciągnąć do siebie w miejscu szwu ( okolice wysokości przełącznika poduszki pasażera). Między podsufitką a dachem jest dużo miejsca - bez porblemu zmieściło się przedłużenie kabla ( połączenie żeńsko męski USB. ) Tyle z mojej stronie na razie;) Czekam na odpowiedź do pytania @Geble - może ktoś to przerabiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!