Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane I kombi 1.6 16V 2002r.


CooB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co prawda jest podobny post, ale nie chodzi mi tyle o to by się przekonać co do kupna tylko by posiąść trochę wiedzy na ten temat.

 

Na dniach nabędę na 99% autko jak w tytule. Zakupu dokonam z pewnego źródła (mój starszy brat), auto ma przejechane 58 000 km. Rocznik 2002r. ostatnie modele przed wersją II. Zbliżają się więc wymiany objęte okresem 5 letniego zużycia.

 

Jakie są Wasze opinie na temat tego konkretnego modelu ?

 

Czy ma on jakieś swoje specyficzne cechy charakterystyczne (zarówno pozytywne jak i negatywne) ?

 

Proszę o wypowiedzi głównie posiadaczy tego modelu, zbudowane na bazie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda silnik 1,4 ale 1,6 powinien być jeszcze lepszy (dynamika) w sumie autko OK, a skoro kupujesz od brata to chyba wiesz najlepiej czy będzie w stanie sprostać twoim oczekiwaniom.

 

[ Dodano: 2007-02-23, 10:17 ]

Zaletą wg mnie jest niskie spalanie i koszty utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki samochód z pierwszych miesięcy produkcji. Przejechane 170 tysięcy i parę rzeczy już było naprawianych (wymienianych) min: belka, maglownica, sonda, naprawiana plecionka przed katalizatorem. Ogólnie nie jest to już nowe auto, ale jestem zadowolony. Sprawdź zachowanie wolnych obrotów i drżenie drążka zmiany biegów- to częsta przypadłość. Zwróć uwagę jakiej marki są cewki- sagem były awaryjne. Średnie spalanie to 7,7 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie zupełnie adekwatnie ponieważ mam 1,6 16V w Megane Scenic i to z rocznika 99. Jestem strasznie zadowolony ale zakup też miałem z pewnego źródła: rodzina, serwisowany w ASO do końca i 80 000km. Generalnie naprawiałem tylko wycieraczki po za tym zupełnie nie ma w co ręce włożyc ale być może dlatego że dostałem auto po dużym serwisie (rozrząd z pompą, paski, płyny itd). Obecnie mam przejechane 94 000 i zawieszenie oraz wydech nie wymaga ingerencji. Ciesze sie wiec z użytkowania. Spalanie w trasie przy ekonomicznej jeździe poniżej 8 a agresywnie (prędkość nie mniej jak 150km/h) powyżej 8 litrów co przy tej bryle i wadze (1300kg) uważam za dobry wynik. W mieście w lecie do 9 a w zimie do 10L na bardzo krótkich odcinkach. Dynamika bardzo dobra zwłaszcza powyżej 3500obr. Jeżeli kupujesz auto z pewnego źródła zachęcam do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.4 tak jak Danielossss z pierwszych miesiecy prodkucji (122kkm) i nie nazekam, a z tego co wiem to pod wzgledem konstrukcji te silniki sa bardzo podobne. Co do innych rzeczy, to zdarzaja sie typowe usterki dla tych meganek, jak chocby ten nieszczesny silniczek od obiegu wew. Ale ogolnie super auto. Zawieszenie jak dla mnie troche za miekkie, znaczy komfort jazdy super, ale wlasciwosci jezdne nie sa swietne, zwlaszcza jak lubisz jezdzic dynamicznie (co nie znaczy szybko). Ja na zawieszeniu na poczatku bym sie pare razy przejechal przyzwyczajony do poprzedniego auta (Focus) wszedlem troche za szybko w jakis zakret, no i bylo groznie.

 

Podsumowujac, autko godne polecenia, ale jak kazde ma swoje mocne i slabe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem kombii 1.6 16 V - z 2003 roku (phII) i jestem bardzo zadowolony. Kultura jazdy bardzo dobra po dziurawych drogach, miekkie zawieszenie, dynamiczny bardzo silnik, na trasie latem spalanie poniżej 6l/100km. Ostatnio mam problemy z mocą i dynamiką jak wczesniej inni już pisali - pewnie świece albo cewki.... nie mam kied ysię za to zabrać. Auto szczerze polecam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!