Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką benzynę lać ?


Jaką benzynę wlewać do Renault Megane ?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Pb98
      7
    • Pb95
      9
    • nie mam w tej materii do?wiadczenia
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaką wg Was lepiej wlewać benzynę ?

Z własnych doświadczeń (skoda fabia '03) wiem, że lepsza jest Pb98, nie wiem jednak jak ta benzyna będzie się "spalała" i wpływała na szereg zachowań techniczno-mechanicznych Megane... hmm ?

Wyraźcie swoje opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zalewam 98 gdyż wydaje mi się że auto szybciej odpala (jeżdżę na gazie) i lepsza benzyna chociaż do momentu rozgrzania silnika (kolega ma w fordzie aerostarze taki wskaźnik liczby oktanowej to ta nasza 98 wykazuje u niego 94-96 więc wole zalać 98 na BP bo jedynie na tej stacji liczba okt jest taka jaka jest podana na cenniku) poniżej wklejam to co pisze producent:

post-263-1172213142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zalewam 98 gdyż wydaje mi się że auto szybciej odpala (jeżdżę na gazie)
:mrgreen: :) :)

post roku :)

 

Widzę że marketing Schella robi swoje 8-) sorry ale Megance nie robi to żadnej różnicy. Sprawdzane wielokrotnie (trasa/miasto). Co jakiś czas można zalac "topowe" paliwko ale tylko dla poprawy własnego samopoczucia.

Lepiej lać na konretnej stacji, skąd masz pewność, że tankujesz to co jest napisane. Skoro auto bryka na 95 to nawet tego nie zasygnalizuje, że płacąc za 98 dostałeś np. 95,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie wiedzial chodzi o to ze w V-Power sa specialne chemikalia zeby benzyna sie calkowicie splala i zeby wyczyscic swinstwo z innych stacji. A z tym ze nie daje mocy sie nie zgodze.

 

A 95 i 98 sprawdzalem na trasie Katowice Wisla i na 98 spalil o 2 litry mniej na 200 kilometrach. A moje auto ma wieksza dynamike na 98 i to mozna odczuc. A moze Ty zamiast 98 tankowales 95 :mrgreen: :) Moze nie wiesz co miales w baku i zaplaciles 30 groszy wiecej za gorsza benzyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meg jest tankowana głównie na Schell'u, sporadycznie na innej markowej stacji (symboiczne ilości) i tak jak napisałem raz na jakiś czas można zalać - właśnie z powodu tych substancji - podobno czyszczących. Ale generalnie to jest placebo

A moze Ty zamiast 98 tankowales 95 Moze nie wiesz co miales w baku i zaplaciles 30 groszy wiecej za gorsza benzyne
takie sytuacje miałem na mysli. Wiesz nie raz miałem takie sytuacje (w fordzie Probe lata temu. Wymagał 98 i kilka razy po zatankowaniu "98" świecił sie check engin, który gasł po dotankowaniu na innej staci lub dolaniu pewnych dodatków).

Meg ojca ma 98kkm przebiegu i jakos nie zauwazył dobriodziejstw PB98 -0 tym bardziej oszczędności 0 1litr na 100km. BTW jakiem masz srednie spalanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga: nie wiem czy macie świadomość, iż Shell w Polsce bierze "swoje" zasoby paliwa od ORLENu (transport nieoznakowanymi białym cysternami).

 

Ja robiłem testy (co prawda na Fabi 1.2 z rocznika 2003 - którą aktualnie użytkuje). Co do tego, że tankując paliwo Pb98 polepszamy właściwości mechaniczne pracy silnika nie ma wątpliwości. Z drugiej strony paliwo to jest ciut droższe, ALE w sumie wychodzi na to samo bo spalanie maleje. Napisze więcej - bywa tak, że tankując Pb98 spalamy o wiele mniej, że finansowo wychodzi nawet taniej.

Osobiście tankuje (prawie od nowości auta - 2 miesiące od zakupu w salonie) Pb98 na jednej stacji (z sporadycznymi co mniej więcej pół roku odstępstwami) NESTE 24h - samoobsługowej stacji paliw. Uważam, że to paliwo (Pb98 z tej stacji) jest rewelacyjne.

 

Jest wiele stacji, które ma "różnorakie paliwa" (czytaj: z różnych źródeł zaopatrują się) w większości jednak to ORLEN dostarcza im paliwo (powtarzam - nieoznakowane białe cysterny orlenowskiej korporacji).

JEST JEDEN WAŻNY ASPEKT:

1. W przypadku nowego auta (takie które właśnie wyjechało z salonu) nie ma problemu z tym co zatankować. Bez wahania polecam Pb98.

2. Jednakże problem tkwi co zrobić, jeżeli auto od nowości było tankowane paliwem Pb95 ? Czy zmiana na wyższe oktany (tj. Pb98) nie wpłynie negatywnie na właściwości auta ? Jeżeli nie, to czy użycie Pb98 "ulepszy" użytkowanie czy nie ma to już znaczenia ? Dodatkowo: co na to "powie": komputer pokładowy lub inne układy elektroniczne, które odpowiadają za paliwo ?

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tankuję na Neste i tylko 98. W większości jeżdżę na gazie (zapala zawsze na benzynie), ale raz w miesiącu przepalę z 200 km na samej benzynie, aby silniczek trochę odżył.

A jeszcze pamiętam jak kiedyś Weiss z radia Zet zadzwonił do ASo Jaguara i tam mu przekazano, że ich silniki powinny jeździć tylko na 95 gdyż 98 może je uszkadzać, ale czemu to nie wiem. Może wypalają się szybciej gniazda zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!