Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
pablo11

Wariator do megane.

Recommended Posts

pablo11    0

Witam

Założyłem do megane 1,6 8V wtrysk gazu. zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem wariatora, żeby wykorzystać wysoką liczbę oktanową gazu i poprawić trochę osiągi na LPG. Czy ma to sens ?. Jeśli ma, to jaki model wariatora założyć i o ile stopni przesunąć zapłon ?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piok    2

pablo11, jak już zaczniesz taka dyskusje to zaraz trafisz na takich co Ci powiedzą żeby zapłon przyspieszyć a drudzy napiszą żeby opoźnić :)

Kolejna sprawa to jazda na benzynie - bo jeżeli uda Ci sie dobrać ustawienia do jazdy na gazie to odbije sie to na benzynie - efekt przestajesz jeździć na benzynie (od razu odpalasz na gazie) i wtryski dostają za swoje i reduktor dostaje..

Załóżmy wercje optymistyczną: oszczędzisz 1 litr na 100km co przy 10000km da Ci oszczędność 250 złoty. Koszt wariatora 300-400zł, nowy reduktor 300-400 (chyba że będziesz regenerował to taniej) i po jakimś czasie wtryski (cena ??).

Opłaca sie? - szczerze wątpie :)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lewy    10

Żeby rozwazać zasadnośc zalożenia wariatora, trzeba wiedzieć w jakim celu zainstalowany jest czujnik spalania stukowego orzaz jak działa moduł zapłonowy. Chyba w WKŁ jest to jakoś opisane.

Zapłon jest zawsze wyprzedzony maxymalnie do granicy występowania spalania stukowego. Tak to działa i już. Jeśli wyprzedzimy jeszcze bardziej wariatorem, to ECU i tak wprowadzi swoją korektę. Czyli opóźni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×