Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik krokowy problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Mam następujący problem:

Padł mi silniczek krokowy, kupiłem i wymieniłem na nowy.

Niestety po zamontowaniu nowego silnika auto przy odpalaniu wchodzi na 4 tyś obrotów a nawet i więcej.

Po zamontowaniu silnika postępowałem zgodnie z regułą najpierw kilka razy wł i wył zapłon dopiero potem odpalenie.

Teraz jestem w kropce, co jest?

Czy sprzedano mi wadliwy silniczek czy też coś ze sterowaniem.

Na wtyczce do silniczka po włączeniu zapłonu pojawiają się napięcia pomiędzy pinami o wartości ok 12 V. Nie wiem czy to dobrze czy źle??

Obecnie założyłem stary silniczek z odpiętym sterowaniem i na sztywno ustawionym tłoczkiem. Auto na zimnym gaśnie ale na ciepłym trzyma w miarę stabilnie ok 750 obr.

Poza wolnymi nic się nie dzieje. Na tablicy nie pojawiają się usterki.

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki. Też kiedyś czyszcząc silniczek zrobiłem obroty na maxa po odpaleniu. Winą jest wciśnięty tłoczek zbyt głęboko w obudowę silniczka. NIe wiem czemu, ale sam nie chce wysunąć się aż tyle. Zmierz ile wysunięty jest tłoczek w starym silniczku i ustaw tak samo nowy. Trzymając silniczek, złap za końcówkę tłoczka i obracając nim w lewo/prawo ostrożnie wyciągaj. Tłocze się nie obraca, ale ma delikatny luz, dosłownie 1-2mm ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj nowy silniczek i zostaw podłączony na kablu

Juz to zrobiłem. Niestety sam muszę sobie radzić.

Mam w tej chwili na sztywno ustawiony uszkodzony silnik krokowy, który nie jest podłączony do sterowania.

Metodą prób błędów ustawiłem tłok tak by silnik osiągał po nag. ok. 700 do 800 obr.

Do wolnego złączą sterującego raz podłączyłem nową krokówkę i włączyłem zapłon .

Zero ruchu ale silnika nie odpalałem.

Z nowym silniczkiem nie chcę przesadzać z experymentami bo jest na gwarancji i w razie czego powiedzą, że to ja uszkodziłem. Dlatego jak z jajkiem, zero mechanicznej ingerencji [w tłok. Będę go reklamował.

Niestety jednak nie jestem pewien jak powinien zachowywać się układ sterowania. Jakie napięcia, powinien podawać i czy nie jest uszkodzony.

Nie znam sie na tym :evil:

Obecnie na sztywno z uszkodzoną krokówką, odłączoną od sterowania silnik po osiągnięciu normalnej temp. pracy na wolnych bardzo dość ładnie chodzi.

Powiedzmy zatrzymuje się stabilnie po puszczeniu gazu w granicach 500 do 750 obr.(wtyczka od kompa w powietrzu).

Nie ma mowy o falowaniu lub dławieniu silnika na wolnych, szok :shock:

Nie wiem jak odłączenie krokówki wpływa na komp?? czy skubany nie przestawia się w jakiś tryb awaryjny? na panelu nie widać nic.

Głownie boje się, że moje problemy nowym silnikiem wynikają z jakiegoś uszkodzenia jednostki sterującej, mam nadzieje, że to jednak wynik mojej niewiedzy. :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-02-24, 09:54 ]

Bez paniki. Też kiedyś czyszcząc silniczek zrobiłem obroty na maxa po odpaleniu

Lewy: wielkie dzięki za uspokojenie.

Na spokojnie ponownie podłączyłem nowy silniczek do sterowania i tylko zapłonem wł/wył.

Po dziesięciu sekundach od wyłączenia zapłonu silniczek delikatnie wydłużył tłok.

Ruch tłoczka jest bardzo mały (może ok. 2mm).

Zauważyłem że coś się dzieje bo trzymałem go w reku i po prostu poczułem wibracje (wcześniej to przeoczyłem :cry: ).

 

Czyli sterowanie ok :->

 

NIe wiem czemu, ale sam nie chce wysunąć się aż tyle.

 

Faktycznie nowy ma zbyt schowany tłok i nie chce go wysunąć dalej. :)

Nie będę jednak przy nim kombinował bo potem powiedzą że to ja go uszkodziłem i zatarłem przekładnie.

Jadę do gości którzy mi go sprzedali i niech go prawidłowo zamontują.

 

wielkie dzięki za porady :)

 

[prosze zwracac uwage na poprawne stosowanie (pelna skladnia) tagow kodu phpbb, inaczej sa cytaty, ktorych nie ma... tylko jakies krzaczki :) DrNO]

 

[ Dodano: 2007-02-26, 10:13 ]

Rozwiązanie moich problemów było banalne.

Restart kompa i wykasowanie wszystkich błędów.

I tyle w temacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Podłącze się pod temat. Moja megane 1.6 16v 99rok benzyna , gaśnie zaraz po odpaleniu na zimnym silniku (w ogóle nie trzyma obrotów). Gdy odłączę przewód od silniczka krokowego obroty są prawidłowe silnik pracuje ,a gdy podłącze przewód od razu gaśnie. Moje pytanie brzmi czy mogę jeździć bez żadnych konsekwencji na odłączonym krokowcu i w czym leży problem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, klimczewski napisał:

 czym leży problem ? Pozdrawiam

Wymień na nowy (jest bardzo tani) - reset błędów i po problemie - po co się męczyć i męczyć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset błędów mogę wykonać poprzez odlaczenie akumulatora czy muszę podpinać pod komputer u majstra?

 

Ps

 

Dziś nawet po odpieciu krokowcanie trzyma obrotów. Jakieś pomysły?

Edytowane przez klimczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!