Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Temp. włączania wentylatora/wymiana czujnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj, stojąc w korkach temperatura była na poziomie czerwonej kropki i nie słyszałem żeby włączył wentylator? Nie wiem czy to normalne czy moze padł wentylator

post-6060-1212601236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odpinam przewód i jest takie cos a w sklepie dali mi to i nie wiem juz sam czy to jakaś przejściówka jak to wyjąc

 

[ Dodano: 2008-06-06, 19:41 ]

a i wtyczka nie pasuje do tego czujnika

post-6060-1212677670_thumb.jpg

post-1-1212677670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu żeby nie śmiecić, a mój problem poniekąd podchodzi pod ten temat.

Otóż jadę sobie spokojnie, zatrzymuje się pod domem i tuż przed wyłączeniem silnika spoglądam na temperature, a ta dochodzi prawie do czerwonej kreski. Chwile potem pokazała się para spod maski. Z tego co zauważyłem po wyłączeniu silnika przy wysokiej temp. wentylator nadal działa, a tym razem nie chodził. Ale wywaliło mi płyn chłodzący i tu moje pytanie czy wentylator wówczas powinien pracować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator powinien działać, ba po wyłączeniu silnika również powinien działać , tzn powinien się ponownie włączyć po jego wyłączeniu.

W twoim przypadku sprawdziłbym czujnik temperatury na chłodnicy i oczywiście termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu i się podpinam.

Może pomożecie??

Wentylator od chłodnicy nie chce się załączyć.Temperatura silnika w czasie jazdy jest pomiędzy 4 a 5 kreską.Płyn się nie gotuje.Wentylator nie załacza się także jak włączę klimę.

Chłodnica wymieniona bo ciekła,układ odpowietrzony,płynu nie ubywa.Bezpieczniki sprawdzone,styki popryskane i wyczyszczone.Co można jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Silnik się nie grzeje.Jak włacze klimę to słychać że pracuje - a wentylator ani drgnie.

Mówisz o oprniku coś na kształt spręzynki (gdzieś to czytałem)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-03-15, 11:25 ]

Witam.

Wentylator zaczął się wreszcie ruszać <czerwona>

1.Czy wentylator powinien się zawsze załączyć po właczeniu klimy?

Niepokoi mnie tylko wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej a mianowicie jak się zagrzeje auto to jest w poziomie na 5 kresce a nagle spada do 4.Auto się nie grzeje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam dzisiaj, stojąc w korkach temperatura była na poziomie czerwonej kropki i nie słyszałem żeby włączył wentylator?

Mam ten sam problem - pojawił się nagle - dziś w trakcie jazdy.

Zaprowadziłem do mechaniorów do diagnozy dziś więc jutro powinienem wiedzieć co było grane.

 

edit: Dla potomnych.

U mnie okazał się termostat - jak stwierdzili mechanicy "nie puszczał do końca".

Termostat wymieniony i wszytko wróciło do normy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

mam podobny problem, tylko termostat jest nowy a autko grzeje sie sie pod 3cia kreskę, czasem jak mu odbije(żadko)to grzeje się ponad 3cia kreskę i automatycznie podnosi się wskaźnik paliwa :shock: . pozatym autko niema ogrzewania w środku mimo gorących rur dochodzących do nagrzewnicy, a siła nadmuchu w kabinie jest dużo większa gdy przełączę na zimne powietrze....

 

dodam że termostat jest nowy, układ był czyszczony płukanką i ma świeży plyn oraz wszystkie kostki łączeniowe były czyszczone i smarowane spreyem wypierającym wode proszę o pomoc bo normalnie chyba wygonię ją do żyda... pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!