Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Czujniki ciśnienia powietrza, ciśnienia w oponach


Jerzyl

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie pamiętam bo robiłem to raz i to dość dawno. Po skanowaniu sieci wchodzisz w UCH. Następnie klikasz na konfiguracja. Przycisk na górze coś jak młotek z kombinerkami (nie mylić z sierpem i młotem :))następnie wybrać jeden z przycisków po lewej stronie ekranu w pionie (nie pamiętam który). Powinno się pojawić konfiguracja UCH lub przypisanie. Coś w tym rodzaju. No i trzeba to wykonać. Następnie trzeba wyłaczyć czujniki w desce rozdzielczej i sprawa załatwiona. Podczas konfiguracji jest wiele pytań o wyposażenie auta, bo tak jakby na nowo przypisujesz UCH do auta.

Edytowane przez PiterZgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać funkcji SSPP czy jakoś tak - zaznacz opcję BEZ.

Wyłaczasz w UPC czy UHC oraz w Tablicy rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam podobny problem z czujnikami w scenicII z grudnia 2004. dwa lata temu w prawym przednim kole pan przy zmianie opon przekręcił mi gwint od wentyla, więc czujnik trzeba było zdemontować. Od tego czasu koło prawe na wyświetlaczu zgasło a wyświetlany komunikat to TYRE PRESURE SENSOR FAUL. Na początku maja założyłem czujnik kupiony w necie i... i nic dalej to samo. Miejscowi fachowcy podłączyli do kompa i nic. Od sprzdawcy dostałem instrukcję by zamienić koła z jednej strony przód na tył przejechać trochę km i sprawdzić reakcję i.... i nadal nic czujnika z tylnego koła nie było widać na przednim. Podejżenie że czytnik prawego koła nawalił. (czy istnieje coś takiego jak czytnik czujnika koła?)

Zmieniłem koło ponownie do pierwotnego ustawienia, a następnie zamieniłem na osi i dawaj robić kilometry i... i znów nic. Nadal prawy przód z czójnikiem który pracował na lewej stronie jest niewidoczny. Jak mam się uporać z tym problemem, proszę o podpowiedź.

P.S starego czujnika już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na dane koło jest przypisany do ikonki danego koła. prawdopodobnie jest to rozróżniane przez inna częstotliwość albo inny kod sygnału. Choćbyś dane koło do bagażnika jako zapasowe wsadził, albo nawet na fotelu woził, to dopóki będzie w zasięgu łączności radiowej z odbiornikiem jego ikonka będzie zawsze w miejscu jego przeznaczenia wyświetlana.

Z tego tez powodu każdy z czujników jest innym kolorem oznaczony i każdy kolor ma swoje miejsce w aucie przypisane.

Z powyższego wynika, że czujnik jaki zakupiłeś nie jest sprawny, albo należy go przez CLIP, razem z pozostałymi trzema jako komplet do systemu wprowadzić, zamiast tego z zerwanym gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze gdyby tak było i był to tylko taki problem, bo sprzedawca poinformował mnie że jest to czujnik samoinstalujący się. Ale jeśli wystarczy podłączyć do klipa i wklepać kod z czujnika to może sobie poradzę. Tylko czy jest wszystko jedno jakie jakie będzie oprogramowanie do instalacji czujnika? Tam gdzie byłem (u miejscowych fachowców) podłączyli mi 2 kompy i nie mogli mi wklepać "z palca" kodu. Okazało się (tak przynajmniej twierdzili) że czujnik wysyła sygnał do kompa samochodu i ten sygnał trzeba odczytać jakimś urządzeniem przykładając do koła, a potem to co wyświetli to urządzenie - wklepać z palca do podłączonego kompa. Czy to prawda z tym odczytaniem sygnału(i jego danych) za pomocą zdalną przez "jakieś" urządzenie? - nie wiem jestem laikiem więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLIP-a nie posiadam ale z tego co w serwisówkach przeczytałem, to przed doinstalowaniem czujnika trzeba wszystkie obecne wykasować z pamięci i ponownie wszystkie, już z tym nowym wprowadzić, ustawiając progowe wartości ciśnień.

Zapewne posiadacze CLIP-a wypowiedzą się bardziej precyzyjnie w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem do doinstalowania czujników wystarczy clip oraz ich kody. Podczas samej operacji trzeba podobno zwiekszac cisnienie w oponach do jakichs duzych wartosci, wiec najlepiej taka operacje przeprowadzic na stacji benzynowej-ale tego pewien nie jestem. Żadnych dodatkowych urządzeń na 99% nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!