FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: immobilizer-awaria kluczyka, czy niespodziwa - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
immobilizer-awaria kluczyka, czy niespodziwa

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   gunsior 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Scenic III
  • Silnik:1,5 dci
  • Przebieg (tys.km):140

Napisano 11 czerwiec 2008 - 22:00

Witam.
Napewno pisze kolejny temat o immobilizerze, ale właśnie dziś padł mi kluczyk.
Samochód na szczęście odpalił na zapasowym. I w związku z tym mam parę pytań.
1. Czy da się coś zrobić z zepsutym kluczykiem? Naprawić, zakodować itp. .....
Jak naciskam na przycisk zepsutego kluczyka to dioda świeci sie przez ok 4 sek. Wcześniej tylko migła.
2. Od pewnego czasu silnik (zawsze rano) palił i szedł nierówno - jakby na 2 cylindry i dymił na biało (nie spala wody z chłodnicy). Wystarczyło mu przejechanie 50 metrów i zgaszenie, a później już szedł normalnie. Czy to ma coś wspólnego z immobilizerem? Dziś podczas jazdy zgasł mi 2 razy, a po zaparkowaniu i postoju wszystko OK. Kolejna jazda i juz nie zamknąłem auta, ale silnik dawał sie uruchomić. Po ok. 10 min. immobilizer sie uaktywnil i nie odpalił dopiero na zapasowym kluczyku. Czy awaria kluczyka następuje niespodziewanie czy stopniowo?
Dzięki za pomoc?
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   lepper_pl 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.6 16V K7M 734
  • Przebieg (tys.km):212000

Napisano 11 czerwiec 2008 - 22:09

polecam ten temat: http://megane.com.pl...&highlight=immo
co do tej pracy na dwóch cylindrach to coś mi się kiedyś obiło że jedna cewka w silniku to cewka odczytująca właśnie kod immo. może po prostu ona pada i daje taki to efekt. jak skorzystasz z opcji :) to coś znajdziesz na forum na ten temat a może ktoś ci to lepiej wytłumaczy niż ja.
pozdrawiam
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   gunsior 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Scenic III
  • Silnik:1,5 dci
  • Przebieg (tys.km):140

Napisano 11 czerwiec 2008 - 22:17

Dzięki. Już raz wymieniałem cefkę. Zobacze jutro na rezerwowym kluczyku. A jak bedzie tak samo to spróbuje zamienić cefki.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1