Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik 1.6 16v 2003r


BIGBOY

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę panowie powiedzcie mi czy ten silnik 1.6 16v w megance z 2003r naprawdę jest taki awaryjny? chodzi mi głównie o te elementy rozrządu o których różnie piszecie. Ja chcę jasnej i fachowej odpowiedzi i porady bo taka megankę mam okazję kupić. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się orientuję, to wada KZFR dotyczy mniej więcej 1/3 meganek II ph1 1,6 16V. Więc może będziesz miał szczęście i trafisz na dobrą ;-)

Poza tym na pewno szykuj się na problem z cewkami.

A tak poza powyższym - jak najbardziej polecam zakup :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Witam

U mnie wyskoczyła lampa o braku odpowiedniego ciśnienia oleju w silniku. Niestety olałem ten problem nic nie robiąc. Efekt jest taki, że silnik się zatarł bo za szybko jeździłem. Panewki wałki i komora silnika została zniszczona.

Słyszałem, że możliwy rozwiązaniem na taką awarie jest :

- zmiana oleju na gęściejszy i wymiana go częściej niż raz w roku.

- remont silnika czyli wymiana panewek itd.

- na pompie oleju jest zaworek zwiększające ciśnienie podawanego oleju ale to jest doraźne

- najgłupsze: jazda spokojna z niskimi prędkościami = obrotami.

Także ja kupuje używany silnik koszt : 600-1000 zł przy okazji wymieniam sprzęgło i jeżdżę dalej.

Kolejnym problemem w tym silniku takim główniejszym jest koło zmiennych faz rozrządu.

Co do auta to drogie są do wymiany tarcze hamulcowe bo są razem z łożyskami.

Musiałem wymienić uszkodzony czujnik od wała korbowego ponieważ mi gasł na zimno.

Wymieniłem już dwie cewki przez dwa lata także podobno normalne. Koszt cewki 100zl.

Falowały mi obroty o 100 obrotów ale to przez klimatyzacje bo była nabita powietrzem przez co rosło bardzo ciśnienie i załączało/wyłączało na zmianę.

Nie doświadczyłem na szczęście nic innego :))

 

Generalnie fajne autko, w którym pada elektronika jak np czujniki; bezpieczniki ale generalnie polecam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!