FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Regulacja zaworów w silniku 2.0 8v - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
Regulacja zaworów w silniku 2.0 8v

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   janko5 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane Coupe
  • Silnik:2.0 8v
  • Przebieg (tys.km):145

Napisano 13 czerwiec 2008 - 10:46

Witam.
Mam Megane Coupe 2.0 8v z 1998 roku.
Chcę wyregulować zawory w takim silniku, ale mam problem z wyjęciem płytek bez odkręcania wałka rozrządu.
Wg książki można to zrobić przy pomocy specjalnego przyrządu. Z rysunków poglądowych wynika że jest to możliwe bo płytki są mniejszej średnicy niż szklanki i naciska się na rant szklanki żeby wcisnąć szkalnkę z zaworem i zrobić miejsce do wyjęcia płytki.
U mnie natomiast średnica płytki jest taka sama jak średnica szklanki.
I tu moje pytanie: czy jest jakiś inny sposób na wyjęcie płytek bez wyjmowania wałka rozrządu?
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   czarny1 

• Silnik:F3R
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 26 sierpień 2008 - 16:27

Witam
Mam dokładnie taki sam problem w moi SCENIC-u (silnik 2.0 8v 99r)
Wczoraj zdjąłem pokrywe zaworów z myślą sprawdzenia luzu i ewentualnej regulacji, a tu niespodzianka.
Mam pytanie czy kolega przeskoczył do tej pory temat i jeżeli był by łaskaw podzielił się wiedzą bo Ja nie magę nic znależć na ten temat nawet mechanicy nie potrafią udzielić mi rzetelnej odpowiedzi.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   janko5 

• Auto:Megane Coupe
  • Silnik:2.0 8v
  • Przebieg (tys.km):145

Napisano 04 listopad 2010 - 11:07

Regulacja zaworów w tym modelu silnika odbywa się poprzez wyjęcie wałka rozrządu i wymianę talerzyków o odpowiedniej grubości. Na spodzie talerzyka jest wypust który wchodzi w otwór szklanki.
Przed rozkręceniem wałka mierzymy luzy zaworowe i jeśli luz jest za mały można przeszlifować talerzyk o brakujący wymiar luzu. Jeśli jest za duży wymieniamy na talerzyk o większej grubości.
W moim przypadku na dwóch skrajnych zaworach wydechowych nie było już żadnego luzu (przypadłość aut z gazem) przez co zawory się nie domykały i silnik pracował nierówno.
Zawory regulował mi mechanik i przy okazji wymienił rozrząd (do wymiany brakowało mi 15 kkm). Jedna robota. Polecam przy każdej wymianie rozrządu zwrócić uwagę na luzy zaworowe, zwłaszczy jeśli jeżdzi się na gazie.
Po regulacji silnik zaczął pracować jak należy. Żona jeździ już ponad 2 lata (ok 20 kkm) i nic się nie dzieje.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   piotrg 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Renault Megane Scenic phI
  • Silnik:2000 8V ( 84 kW ) F3R + LPG
  • Przebieg (tys.km):173730

Napisano 05 listopad 2010 - 17:13

janko5 napisał:

wyjęcie wałka rozrządu

Nic bardziej mylnego.Do wymiany samych płytek jest to zbędne.W linku poniżej podaje adres do manuala jak przeprowadzić pomiar i wymianę płytek we własnym zakresie.Sam z niego korzystałem i polecam.
Manual:Ustawianie luzów zaworowych w silniku F3R - http://renaultlaguna.pl/forum/Wymiana-Plyt...row-t34743.html
UWAGA: Link wymaga logowania.

ps:Dopiero teraz zauważyłem że temat bardzo stary, ale może się komuś przyda.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1