Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka pytań odnośnie Megane Scenic I


franz998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

jestem nowy na tym forum,więc trochę powiem o sobie.(Pewnie nie ten dział)...

 

Jestem z Wrocka,od 3 lat mieszkam pod Wawą,za miesiąc będę mieszkał w Wawie.Mam 28 lat,wcześniej zajmowałem się motoryzacją,pózniej palny życowe pozmieniały sie i zajmuje się zupełnie czymś innym ;-) Więc jeśli chodzi o sprawy związane z motoryzacją z chęcią podzielę się opiniami i pomogę oczywiście w miarę możliwości.

 

Otóż zakupiłem Renault Megane scenic z 97r(abs 2xppow.klima,elektryka).ma książke serwisową itd,auto sprawdziłem na kompie w serwiście u Kiliańczyka..są poduchy i działa abs ;-)Blachę też sprawdziłem i jak narazie jest ok.Auto ma przejechane 140 tyś km.Jezdzi mi się ok,silnik 1.6 8V nie jest paliwożerny więc jestem zadowolony...jak narazie.Nic nie stuka itd.Przepaliła mi sie żarówka podświetlenia deski,ale to nie problem no i regulacji wys.świateł.Dmuchawa działa trochę głośno...ale ok.

Czy ktoś z was może mi powiedzieć co może mnie czekać...jakieś niemiłe niespodzianki,które trapią ten model,bo zawsze coś jest nie tak i auto ma plusy i minusy...I czy znacie dobrego mechanika na terenie Wawy,jakiś sprawdzony i nie partacz...nie znam tu prawie nikogo i nie mam u kogo zaczerpnąć info.(chce wymienic rozrzad)

 

Do moderatorów! ;-)

Bądzcie wyrozumiali i jak ten temat nie jest w tym dziale to proszę o przeniesienie.

 

[jest ok :mrgreen: DrNO]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafiłeś na dobry model tzn dobrze utrzymane auto po za czynnościami serwisowymi nie powinieneś mieć dodatkowych kłopotów. Drobne bolączki występują w elektryce Renault jak właśnie poprzepalane żarówki, styki, złączki, czujniki. Czasem cewki dają w skóre. Ogólnie więc należy "bać sie" elektryki natomiast mechanika oraz zabezpieczenie antykorozyjne jest na dobrym poziomie. Też jestem nowym użytkownikiem zarówno francuskiej myśli technicznej jak i tego forum. Po prostu bez leku pytaj. Mam nadzieje że i mi i Tobie fachowcy znający Renie na wylot pomogą w problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!