Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kluczyk zapasowy wbudowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś miał problem natury takiej: po włożeniu kluczyka zapasowego do zamka i przekręceniu w lewo w celu otwarcia i w prawo w celu zamknięcia awaryjnego drzwi mechanizm otwarcia zamka nie zadziałał.

 

Zastanawiam się czy?

- we wnętrzu drzwi jakiś skobelek z bębenka/zamka wyskoczył i nie ciągnie czy może cały wkład do wymiany...

 

Serdeczne dzięki za opinie ws. tematu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przykładu.

Akurat wczoraj mój znajomy kupił Megi II ph 2 gdzieś miesiąc temu ale nie miał okazji żeby się u mnie na podwórku zaprezentować....aż do wczoraj....

On ma rocznik 2005, z salonu Zodiak Gut Rz-ów, egzemplarz jeżdzony przez prezesa czy cuś...20 tyskm...

 

I pierwsze co to sprawdziłem jak u niego to otwieranie awaryjne. I po włożeniu kluczyka i przekręceni w kierunku przeciwnym do zegarka "czuć" lekki opór ale do przekręcenia ...i drzwi się otwierają...

U mnie ten przekręt odbywa się bez żadnego oporu, owszem da się przekręcić ale drzwi się nie otwierają ...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 6 lat później...

Wkładka zamka w klamce ma plastikowy wypust, który wchodzi do zamka. Zakończony jest poprzecznym drążkiem, który zwalnia lub zamyka blokadę zamka.

Niestety nie mam zdjęcia, które to pokazuje.

Istnieje możliwość złego złożenia zamka, jak również nietrafieniem wypustu do wnętrza zamka przy składaniu. Co prawda jest tam plastikowa biała prowadnica ale wiele samochodów już jej nie ma (tulejka nakładana na zamek).

Jeśli zamek elektrycznie działa prawidłowo, to wystarczy odblokować wkładkę klamki i ją wysunąć na zewnątrz, żeby sprawdzić, czy ten poprzeczny drążek do blokady jeszcze istnieje.

Naturalnie po zwolnieniu blokady trzeba otworzyć klamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się!

Z pomocą znalezionej serwisówki (dołączam pliki) wyjąłem wkładkę. Nie rozbierałem jej! Włożyłem z powrotem i zamek zaczął działać. U mnie wyglądało to jakby ta klameczka blokująca wkładkę (ang. lock barrel catch) nie była dociśnięta i przez to wkładka było nieco luźna.

Natomiast prawdopodobną przyczyną braku przełożenia ruchu kluczyka na pracę modułu otwierającego/zamykającego było to, że ten wihajster wkładki (zaznaczony na czerwono na 3 zdjęciu) nie był włożony tam gdzie trzeba.

wyjmowanie wkładki_1.png

wyjmowanie wkładki_2.png

wkładka.png

Edytowane przez dariooshek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, dzisiaj przy okazji wymieniania switchy sprawdziłem czy awaryjne otwieranie drzwi działa i tu się zdziwiłem. Kluczykiem mogę drzwi zamknąć, ale nie mogę ich otworzyć, testowałem kilka razy, sprawdzałem ułożenie wkładki i wszystko wydaje się być ok. Dodam też, że czasami pociągnięcie za klamkę (po tych 72 godzinach przy hands free trzeba pociągnąć) nie otwiera mi tego zamka. Wystarczy, że zamknę i ponownie otworze z przycisku na karcie i jest ok.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!