Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
macieq

Pióra wycieraczek

Recommended Posts

Cendra    0

Ja już zgłupiałem czytając to wszystko...

Potrzebuje wycieraczek do Scenica II ph I rok 2004, w motgumie mówią mi, że takich nie robią, jakie zalecacie kupić, żeby nie wydać 150zl na Valeo <piwko> Chciałem kupić z motguma ale nie robią takich rozmiarów 65 i 55... Na dodatek nie mam aktualnie auta pod reką i nie wiem jakie mocowanie by pasowało :roll: Może ktoś coś pomóc, najchętniej miejsce kupna - Warszawa :oops:

Jednak robi Motgum 65, ale nie ma 55 tylko 53 lub 56, doradźcie czy warto się w to bawić :) no i który typ mocowań A,B,C czy D pasuje do Scenica II ph I

Strona MOTGUM

Cendra    0

Możesz coś więcej o nich powiedzieć, ile czasu ich używasz <piwko>

stock844    4

już a może tylko 5 miesięcy, jak na razie zbierają bez zarzutów, no i cena w porównaniu do serwisu rewelacja

Cendra    0

no fakt komplet Valeo przód i tyl 172zl...

Ghostman    0

Ja kupiłem coś takiego http://allegro.pl/item1105876917_1105876917.html i wymieniłem tylko gumę. Trzeba zdemontować z każdego pióra jedną końcówkę z nowych piór też. Pod końcówkami są zaciski trzymające gumę w miejscu, te lekko należy odginać i można zdejmować. Nową gumę lekko nasmarować jakimś olejem np rzepakowym i można wsunąć. Mi wchodziło bez żadnego siłowego ciągnięcia. Wycierają dobrze. Również w modusie taki manewr robiłem i też dobrze działa. Istotne jest, żeby kupowane gumy górną część miały całkowicie równą. Kupiłem kiedyś same gumy i musiałem jeden poziom odciąć i został mi 1 mm po środku ząbek i za chiny nie chciało wejść.

kacper69    19

Zauważyłem , że po pół roku użytkowania oryginalnych wycieraczek , które były założone w M3 zaczęły robić już smugi.

Ostatnio założyłem nowe wycieraczki firmy DIPP, skusiła mnie cena .

Niestety , to była ostatnia zaleta tych wycieraczek :-(

Od początku niedokładnie zbierały na końcówkach gumek, wydają dziwne dźwięki na niezbyt mokrej szybie, a po paru dniach pojawiła się korozja na metalowym elemencie mocującym.

dodam , że obie wycieraczki DIPP były krótsze od oryginalnych Valeo o około 5 mm.

Dodatkowo te wycieraczki jakoś dziwnie odprowadzały wodę z szyby przedniej, w ten sposób , że sporo jej spływało na boczną szybę, załączam fotkę , na której widać jak to wyglądało.

Po 3 tygodniach użytkowania zmieniłem je na nowe Valeo, pozostał spory niesmak do wycieraczek firmy DIPP.

Ja ich nie polecam.

post-195-1281469806_thumb.jpg

athlon64x4    6

ja tez sie przymierzam do wymiany wycieraczek po zimie i juz sam nie wiem co brac

bosch niby trche gorszy od valeo ale cena zdecydowanie lepsza od xtrm - kto robi oryginaly dla renault (MIII)??

Maniak    2

Skoro już został odświeżony temat wycieraczek to jakie polecilibyście do Scenica 1 ph 2 ?

Pawel    175

Polecam płaskie wycieraczki Unipoint, sztuka kosztuje około 18 zł i całkiem dobrze się sprawują.

Można je spotkać w marketach <ok>

Zdaje się, że są w E.Leclercu.

mrarek    81

do SCENIC II z mocowaniami XTRM polecam SILBAK. bardzo dobrze zbierają i są sporo tańsze niż VALEO.

pawelli    6

Jest koleś na alledrogo - i chce za xtrm-y 100pln i się zastanawiam

mrarek    81

moje SILBAKI kosztowały w granicach 50 PLN, więc nie ma porównania. żadnych VALEO już nie kupię

pawelli    6

Nie ma na allegro do scenic a szczególnie do 2004 rocznika