Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem sobie wcześniej wspomniane Valeo i jeszcze nie doszły... w między czasie zacząłem się zastanawiać, czy jest sens zakładać nowe wycieraczki na zimę. Na starych jeżdżę już ponad rok i pasażera prawie w ogóle nie zbiera, a moja zostawia 3, 4 (zależy od humory) grube smugi wody na szybie... Muszę je zmienić, ale nie chcę, żeby się okazało, że po zimie te Valeo będą działały tak samo jak obecne. Jak myślicie? Zmieniać, czy nie zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać, czy nie zmieniać?

Nie bądź śmieszny i nie stawiaj pytań retorycznych. <ok>

Co wydałeś kasę i teraz ci szkoda :mrgreen::mrgreen:

Trzeba było słuchać starszych i bardziej doświadczonych ;)

Ja swoje radziłem a każdy zrobi i tak jak uważa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kto wie jaki jest symbol (np. valeo) tylnej wycieraczki do mII ph I htb?? szukam, szukam i nie moge sie dokopać nigdzie...

 

--------------------------------------

dobra znalazłem <ok> Valeo nie robi zamienników do tego modelu - jedyne co pozostaje to salon 47PLN (nie wiem co to jest) lub Bosch H230 (Twin) za 25-36 PLN w zaleznosci od miejsca zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z głębokim żalem odradzam płaskie Motgumy... Mam je 3 miesiące i są do wyrzucenia. Pewnie, że polska zima robi swoje, ale starałem się o nie dbać jak tylko można. Niestety nic już nie wycierają i nic nie widać, psikanie spryskiwaczami nie pomaga, tak samo jak czyszczenie piór ręcznie - po prostu dobiegł koniec ich żywota... Troche krótko... A na początku było tak pięknie - cichutkie, mięciutkie, niedrogie... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za poradą Prezesa zmieniłem płaskie Motgumy na płaskie Unipointy. W Motgumach smużenie lewej wycieraczki na wysokosci oczu przekroczyło punkt krytyczny i spadły z szyby. Lewy Unipoint zachowuje się bardzo ładnie, za to prawy ma tendencję do lekkiego smużenia. Najwyżej będzie mix firmowy Unipointowo-Motgumowy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje flat Motgumy przetrwały zimę w dość dobrej kondycji. Podczas dużych mrozów skakały po szybie i myślałem, że to już ich kres. W obecnych warunkach jednak sprawują się dobrze. Nadal zbierają nieźle i nie piszczą. Jestem z nich ogólnie zadowolony na tyle, że następne kupie identyczne lub wymienię w nich same gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko cichą nadzieję że Unipointy będą się dobrze spisywać i nie będę musiał eksperymentować z innymi. Podejrzewam że jeżeli chodzi o Motgumy to trafiłem na kiepski egzemplarz lewego pióra-w Thalli siostry zmieniałem w tym samym czasie co w moim i tam nie ma żadnego problemu. W desperacji założyłem nawet na 1 dzień stare ale jeszcze dobre stelażowe Motgumy ale nie zniosłem ich łomotu <ok> Jak to człowiek szybko do wgody się przyzwyczaja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poprzedniej meg miałem unipointy i sprawowały się super. Teraz z pośpiechu kupiłem pierwsze lepsze firmy alca i niestety to nie to samo. Po przymrozkach wracam do unipontów będzie mniejsze prawdopodobieństwo że je szybko zniszczę odrywając gdy będą przymarznięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza, Jak tam Twoje się spisują :oops:

 

A dziękuję całkiem nieźle. Zaraz po zakupie miały ostry test (790km w kiepskich warunkach-śnieg, sól, błotom posniegowe itp) i zdały go całkiem nieźle. Tzn. lewa zdała bardzo dobrze, prawa smuży ale w taki sposób że nie zwracam na to uwagi. Jak mnie wkurzy to wymienię ją na Motguma bo tam prawy jednak nie smużył :oops: Ogólnie to jednak jest loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje tanich, cichych, dobrze zbierajacych wycieraczek. Ale nie chce bawic sie w zadne adaptery, godzina pracy na najwyzszej predkosci i zsuwaja sie tak, ze w kazdej chwili moga spasc (trzeba je recznei potem poprawiac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce bawic sie w zadne adaptery, godzina pracy na najwyzszej predkosci i zsuwaja sie tak, ze w kazdej chwili moga spasc (trzeba je recznei potem poprawiac).

 

 

Hmmmmm, ja w swojej kilkunastoletniej karierze żadnego pióra nie straciłem (poza całą wycieraczką w maluchu która stwierdziła że sobie cała odleci w siną dal). Wystarczy dobrze zamocować, wybrać kostkę odpowiadającą szerokości ramienia żeby nie było luzów i hulasz bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!