Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

jak to sie niszcza?

 

Pozwólcie,że Wam wytłumacze...a więc,podczas przecierania,występuje dość duże tarcie,prawda?A pióra wycieraczek,przynajmniej te boschowskie, mają specjalną powłokę obniżającą tarcie o szybę,i ta powłoka stopniowo się "wyciera",jeśli się za często trze pióra... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...więc wydaje mi się,że nie warto tak często "pieścić" tych gumek ręcznie...nie lepiej puścić spryskiwacz i poczekać,aż same się oczyszczą na szybie?U mnie to zawsze pomaga-2/3 cykle i już są czyste!Tylko że ja mieszkam w Łodzi,i nie wiem jakie jest zanieczyszcenie powietrza w innych miastach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... ja tak rok jezdze i ani nie skacza ani nie piszcza... za to ladnie zbieraja wode cala powierzchnia. zeby nie bylo ze tre na chama po gumkach... delikatnie mokra, bawelniana scierka przecieram z syfu, zeby piaskiem szyby nie rysowac i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak w ołówku?

 

Pewnie tak. Jak spojrzysz na gumę pod światło to widać na niej połyskującą szarawą watstewkę. Nie wiem jednak czy jest to tylko warstwa zewnetrzna czy może guma jest od razu jakoś mieszana z pyłem grafitowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mam problem z wycieraczkami-ale nie w megance,tylko w starej wersji Scenica.A mianowicie,po zamontowaniu nowych piór Boscha,i po około 2 tygodniach zaczęły dziwnie działać-pracują bardzo głośno i,co najdziwniejsze,w cyklu powrotnym pióra są wygięte jak w trybie początkowym...! Aha,zauważyłem,że ramiona są pod jakimś dziwnym kątem wygięte...wcześniej nie było żadnych problemów z wycieraczkami...Pomóżcie,proszę...

 

[ Dodano: 2006-10-24, 23:23 ]

dobrze,widze ze kwestia piór została juz omówiona...no chyba że ktoś ma jeszcze coś do dodania...Interesują mnie jescze tylko już same ramiona wycieraczek i ich mocowanie...w naszym Meganie ciągle wydaje mi się,że zamontowane są bardzo wysoko,w porówaniu do innych samochodów.Ale to może zależy od bardzo dużej i płaskiej przedniej szyby,jaką posiada Megane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam w ustawione pozycji spoczynkowej z piórami poniżej krawędzi rozgraniczającej czystą szybę i warstwę przeciwodbiciową . Jak Ci się nie podoba ustawienie fabryczne zdejm kołpaki z mocowania ramion wycieraczek, odkręć śruby mocujące i ściagnij ramiona następnie załóż w pozycji która będzie Ci odpowiadać. Może być potrzebny ściągacz. Ramiona zachowują położenie dzięki zastosowaniu śruby ze stożkiem radełkowanym. Wystarczy przełożyć ramiona o jeden skok i OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja niestety róenież nie mam dobrych opinii dotyczących Boscha. Jakiś czas temu kupiłem do swojej Meganki 2 wycieraczki przednie; długośc ramienia chyba 55 cm; zapłaciłem za nie ok 80zł. Sprawa wygląda tak, że przy dużym deszczu jest ok; łądnie ścierają chociaż w fazie wracania do pozycji poczatkowej (ruch ku dołowi) lewa wycieraczka jakby lekko podskakuje. Wydaje przy tym irytujący dzwięk i pozostawia smugi na szybie. W momencie gdy pada nieco mniej, mimo odpowiedniego wyregulowania/zmniejszenia prędkości wycieraczki obie przeraźliwie skrzypią... :evil: chyba trzeba będzie zainwestowac i kupic coś z Valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety... bosch'e sa z tego znane.

 

ojciec ma valeo xtrm i bardzo je sobie chwali! ja po zimie... po "zimie" tez takie kupie do MII (600mm+450mm, odowiednio UM700+UM601) takie jak na TEJ aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!