Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś kto ma Scenica II przed 2005 (zmiana mocowań) ma jakieś doświadczenia z innymi niż Valeo Extreme ?

Ja się zacząłem myśleć nad zmianą ramion wycieraczek na te po 2005...

Co do żywotności...w Clio mam już wycieraczki (Valeo Extreme) od listopada 2008 auto zrobiło ponad 30 000km i jeżeli się nie oblodzą to bardzo ładnie zbierają...wiec może czasem warto wrzucić coś dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja was powale B) jak się oryginalne Valeo wyjechały, a dowiedziałem się ile kosztują nowe to sobie podziękowałem za oryginały B) , dowiedziałem się jakie długości, i kupiłem te sylikonowe W TESCO jakiejś nie znanej marki sztuka kosztowała 18zł B) a tak pięknie czyszczą że aż mi się serduszko raduje za dobry tani zakup B) śnieg czy deszcz jest błysk, mam jeszcze w płynie do spryskiwaczy rozmrażacz wlany jak popsikam oblodzoną szybę to te wycieraczki też dają rade i to lepiej niż te oryginalne Valeo. TESCO rządzi B) czasem coś im się uda B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, a co to za różnica?? na tym akurat się nie znam miały dobrze zamiatać i tyle, to są te sylikonowe, bardzo miękkie są i dobrze przylegają do szyby B)

 

A rozmrażacz to genialna sprawa B) ojciec mojej dziewczyny takie coś od lat już stosuje i wlał to mi do zbiornika, nie wiem co to bo sam to w garażu robi, ale trzeba przyznać że po niedzieli jak miałem skutą szybę lodem to 4 mazgnięcia wycieraczek i tego płynu i lodu nie było B) specjalnie dla ciebie dowiem się z czego Zbyszek to robi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa waldka708 o gościu z Lubina. Szybki, konkretny i tani. Docelowo za Valeo do Scenika IIphII zapłaciłem 130zł za komplet (z fakturą, dokładnie te co opisywałem jakiś czas temu), czyli kupowanie totalnego no name'a za 100 odpadło.

 

Co do żywotności płaskich Unipointów: mniej więcej rok temu je założyłem i powoli zaczynają się kończyć (smużenie), ale cena pozwala na częstszą wymianę. Za to Motgum lekko mi podpadł, a a w Thalii siostry (chwilowo nią jeżdżę) po 1,5 roku stania pod chmurką wycieraja jak marzenie. Kwestia trafienia odpowiedniego egzemplarza, bo tylko tym mogę tłumaczyć wpadkę przy wycieraczkach dla Jaśniepana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Takie pytanie apropo pracy wycieraczek, mam wrazenie ze moje wycieraczki nie wyhamowuja i uderzaja mi delikatnie w lewa krawedz szyby, taki odglos jest jakby sie odbijaly. Czy to kwestia jakichs ustawien? Ruch powienin odbywac sie chyba bezglosowo, a nie tak jak umnie w ostatniej fazie, jak dochodza do lewej krawedzi jest puk i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wyższych prędkościach wycieraczek też tak sie dzieje. Z tego co pamiętam, na zwykłych wycieraczkach tak się nie działo, na płaskich i owszem, bo sie wyginają pod wpływem siły bezwładności pod koniec ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

macie jakis patent na skrzypienie i "skakanie" piora wycieraczki? prawe chodzi i zbiera ok, ale od strony kierowcy jak jest troche mało wody na szybie to skrzypi i jakby podkskauje na dole, strasznie jest to denerwujące.... jakis patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że one są prawie nowe, mają może miesiąc? myślałem, że kupie lepsze, te takie flakowate bez stelaża, za 30 zl sztuka więc nie najtańsze, wcześniej miałem za 7 zł z casto i były lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że macie problem z piórami... ja też walczyłem przez pewien czas - Bosch, nie bosch i inne wynalazki. W końcu poszedłem na skróty i na alledrogo kupiłem płaskie pióra ALCA HEYNER. Było to w kwietniu 2006! Od tego czasu nie zmieniałem wycieraczek - na jednym komplecie przejechałem ponad 100 tys km. Po 2 latach wymieniłem gumki w piórach (zapasowa gumka jest w komplecie) i dalej śmiga.

Koszt ok 30 zł/szt a jakość niesamowita ;-) Po 4 latach nie smużą, jedyny problem to skrobanie jeśli szyba jest za sucha - jak mocniej pada to chodzą cichuteńko i zbierają wodę jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest tak ze czasem chodza dobrze a czasem nie ;) i nie mam do nich cieroliwosci, tym bardziej ze czasem ten automat z wycieraczej zaczyna za szybko machac i leci po prawie suchej szybie więc wycieraczka skacze i piszczy.

jak sie jedzie syzbciej to nie zbiera dokladnie od kierowcy z dołu. oryginalne mialem z takim "Spojlerem" ;) moze to jest potrzebne? w tych teraz tego nie ma. moze jest jakis plyn do szyb albo cos na gumy zeby nie piszczalo? ;)

ostatnio ciagle leje i zaczyna mnie to wyprowadzac z rownowagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!