Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już zgłupiałem czytając to wszystko...

Potrzebuje wycieraczek do Scenica II ph I rok 2004, w motgumie mówią mi, że takich nie robią, jakie zalecacie kupić, żeby nie wydać 150zl na Valeo <piwko> Chciałem kupić z motguma ale nie robią takich rozmiarów 65 i 55... Na dodatek nie mam aktualnie auta pod reką i nie wiem jakie mocowanie by pasowało :roll: Może ktoś coś pomóc, najchętniej miejsce kupna - Warszawa :oops:

 

Jednak robi Motgum 65, ale nie ma 55 tylko 53 lub 56, doradźcie czy warto się w to bawić :) no i który typ mocowań A,B,C czy D pasuje do Scenica II ph I

Strona MOTGUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego http://allegro.pl/item1105876917_1105876917.html i wymieniłem tylko gumę. Trzeba zdemontować z każdego pióra jedną końcówkę z nowych piór też. Pod końcówkami są zaciski trzymające gumę w miejscu, te lekko należy odginać i można zdejmować. Nową gumę lekko nasmarować jakimś olejem np rzepakowym i można wsunąć. Mi wchodziło bez żadnego siłowego ciągnięcia. Wycierają dobrze. Również w modusie taki manewr robiłem i też dobrze działa. Istotne jest, żeby kupowane gumy górną część miały całkowicie równą. Kupiłem kiedyś same gumy i musiałem jeden poziom odciąć i został mi 1 mm po środku ząbek i za chiny nie chciało wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem , że po pół roku użytkowania oryginalnych wycieraczek , które były założone w M3 zaczęły robić już smugi.

 

 

Ostatnio założyłem nowe wycieraczki firmy DIPP, skusiła mnie cena .

Niestety , to była ostatnia zaleta tych wycieraczek :-(

Od początku niedokładnie zbierały na końcówkach gumek, wydają dziwne dźwięki na niezbyt mokrej szybie, a po paru dniach pojawiła się korozja na metalowym elemencie mocującym.

dodam , że obie wycieraczki DIPP były krótsze od oryginalnych Valeo o około 5 mm.

Dodatkowo te wycieraczki jakoś dziwnie odprowadzały wodę z szyby przedniej, w ten sposób , że sporo jej spływało na boczną szybę, załączam fotkę , na której widać jak to wyglądało.

Po 3 tygodniach użytkowania zmieniłem je na nowe Valeo, pozostał spory niesmak do wycieraczek firmy DIPP.

Ja ich nie polecam.

post-195-1281469806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!