Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak ściągnąć lustro z lusterka aby dobrać si


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowe lusterko, bo poprzednie wyglądało fatalnie. Było połamane i nie mogłem znaleźć używanego full elektrycznego. Aż w końcu dopadłem. Ale chce ściągnąć nakładkę do malowania ale do tego muszę ściągnąć lustro. Czy potrzebuje do tego jakieś narzędzie??

 

Ściągał już to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to klucz TORX. Lusterko jest mocowane na 3 takie śruby. Znajdują sie one pod tym maskujacym trujkątem. Jego zdemontujesz delikatnie podważając i ściagając. Jest montowany na plastikowych j jakby kołeczkach rozporowych.

Samo lustro zdemontujesz "wyłamując je" po wcześniejszym przestawieniu w skrajne połozenie.

Generalnie demontaż lusterka to 5-6 min roboty z tego dość długo dopasowywałem rozmiar Torxa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko zdjąłem w kilka sekund. Męczyłem się z samym lustrem ale w końcu pokonałem. Jeszcze odpiąć grzanie i zabieram się za to nowe.

Zgodnie z zasadą "na starej ... młodzież się ćwiczy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chcę tworzyć nowego tematu, bo i po co, więc piszę w tym. Dzisiaj sam sobie (chyba) zrobiłem problem. Chodzi o lusterko od strony kierowcy. Ktoś mi przestawił szkło na parkingu i ja chcąc sobie dobrze ustawić zabrałem się za regulację - lusterko manualne. Fakt faktem, coś już było z nim nie tak odkąd kupiłem bo zawsze do góry było go trudno ustawić. No i tym razem również chciałem do góry, ale się nie dało. Przesunąłem więc palcem szkło na zewnątrz no i sobie ustawiłem. Zaznaczam, że nie było słyszać żadnego trzasku, ani nic, leciutki opór był. No i potem chciałem sobie jeszcze "podoustawiać" no i zauważyłem, że nie chodzi mi już prawie w ogóle regulacja wewnątrz. Chodzi tylko jedynie jak zrobię okrężny ruch w prawy dolny "róg" (tak jakby od lewej strony), wtedy się przesuwa, ale w żadną inną stronę już nie, a ten regulator (dzyndzel) chodzi bardzo lekko jak i również samo lustro dość lekko się przesuwa palcem. Chciałbym zdiagnozować - czy coś się urwało, czy po prostu coś zeskoczyło - tylko teraz nasuwa się pytanie - czy wystarczy dobrać się do lusterka od wewnątrz (odsłaniając ten trójkąt), czy trzeba ściągać lustro? Prosiłbym o odpowiedź, bo jutro chciałbym się tym zająć. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zdjąć całe, faktycznie. Wynik okazał się skazujący - urwana jedna linka od regulacji, więc lipton ;-/ U mnie w mieście, w żadnym ze sklepów (nawet IC) nie mieli w ofercie czarnych lusterek (z czarną nakładką), tylko wszystkie przygotowane do lakierowania. Zamówiłem obie sztuki (lewa i prawa) do malowania i takie też w sobotę rano otrzymałem. W tym tygodniu daję do lakierowania i będę się cieszł nowymi lusterkami - pod kolor nadwozia ;-) Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak we wszystkich megankach musisz zacząć od wydłubania szkła.

Sposób opisany przykładowo tu od posta #9:

http://megane.com.pl/topic/312-lusterka/

Nie przejmuj się że opis dla starszej wersji, w II jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale chyba trzeba potem zdemontować przednią osłonę lusterka by dostać się do śrubki, ale bez szkła już będziesz widział zaczepy tej osłony, jest ich 6 lub 8. Musiałbym do garażu iść policzyć, mam takie ze sceniola rozebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Swoją drogą wiesz może jakie jest fachowe określenie termometra do megany? Bo gdy wpisuje w google "megane 2 termometr albo megane 2 ter. sklep i nic nie umię znaleść tylko same fora żadnego sklepu z ewentualną ceną a tym bardziej zdjęcie nawet w inter carsie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączam się do tematu moim świeżo zakupionym Megane II Ph II CC. Chodzi o lusterko pasażera. Wszystko działa poprawnie: elektryczne ruchy w dół/górę, lewo/prawo, składanie. Tylko widzę, że po otwarciu lusterek w położenie do jazdy całe lusterko drga. Sama cała obudowa drga dość mocną - sprawdzałem ręką - jakby coś niedokręcone. Z zewnątrz wygląda normalnie, żadnych pęknięć, rys itp. Rozumiem, że muszę je rozebrać tak jak piszecie (podważyć szkło). Podejrzewam, że są odkręcone jakieś śrubki wewnątrz lusterka. Co podpowiecie w tej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!