Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 99/00 i ciśnienie w baku :(


kijan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po raz pierwszy na forum., pech chciał, że jakiś czas temu zeskoczyła mi rurka doprowadzająca paliwo do filtra paliwa (pod bakiem z tyłu), więc nałożyłem ją z powrotem i wyglądało, że jest wszystko OK. Aż zwróciłem uwagę na to że w chwili obecnej samochód mi pali średnio o 2 litry więcej na 100 :)

 

Wczoraj miałem następny problem, gdyż ponownie mi spadła ta rurka obok filtru, natomiast teraz nie dało się normalnie jechać, po kilkuset metrach spadała notorycznie i miałem wyciek paliwa. Jakoś udało mi się dojechać do mojego mechanika, który po chwili stwierdził, że zbiera mi się ciśnienie w baku i będzie trzeba przeanalizować problem. Aby pójść przygotowanemu na spotkanie z mechanikiem pogrzebałem trochę na necie i znalazłem, że może być kilka przyczyn tego: zapchana rurka odprowadzająca powietrze, coś z wlewem nie tak, filtr paliwa uszkodzony. informacje te nie dotyczyły stricte megane i dlatego zastanawiam się co Wy drodzy użytkow nicy możecie mo doradzić, aby mechanik miał zawężone pole poszukiwania usterki.

 

Ogólnie jest tak, że przejadę kilka/kilkanaście km i otwierając wlew od paliwa słyszę "psssssssssss" tylko jeszcze nie wiem czy oznacza ono zasysanie powietrza czy wypychanie. Ale podejrzewam , że wypychanie, gdyż ta rurka obok filtru spadała mi zapewne przez to, że powietrze nie miało ujścia.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przejechać się ze zdjętym korkiem z wlewu paliwa, często odpowietrzenie jest w korku. Jeżeli będzie ok - winny jest korek, jeżeli nie - przynajmniej korek będzie można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo porostu filtr do wymiany. Filtr jest niedrożny i ciśnienie z pompy "wyrzuca "wężyk z filtra. Spróbuj wymienić filtr lub po prostu obejdź go kawałkiem rurki będziesz miał odpowiedź.

Ale jak sądzę filtr i tak jest do wymiany. Kiedy go wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Hej, filtr wymieniałem jakieś 2 latka temu, może troszkę więcej. Na pewno nie dłużej niż 3 lata.

 

Nie cytujemy w całosci posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy. Naruszasz postanowienia regulaminu, którego znajomość potwierdziłeś podczas rejestracji na forum. Przeczytaj go dokładnie, bo widzę, że tylko machinalnie potwierdziłeś jego znajomość. To pierwsze i ostatnie upomnienie. - gojgien

PS. Dwa lata na jednym filtrze paliwa w naszym kraju to i tak o wiele za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pech chciał, że jakiś czas temu zeskoczyła mi rurka doprowadzająca paliwo do filtra paliwa (pod bakiem z tyłu), więc nałożyłem ją z powrotem i wyglądało, że jest wszystko OK. Aż zwróciłem uwagę na to że w chwili obecnej samochód mi pali średnio o 2 litry więcej na 100

Coś mi tu nie pasuje nie wydaje mi się by to była doprowadzająca paliwo do filtra. Jeżeli tak, to miałbyś od razu potężny wyciek paliwa, no i bardzo poważne zagrożenie pożarowe (pompa paliwa pracuje od momentu włączenia zapłonu i opróżniała by bak z pełną wydajnością).

po kilkuset metrach spadała notorycznie i miałem wyciek paliwa

Wyciek z czego z rurki, czy z filtra. Jeżeli z filtra, to sprawdzić drożność tej rurki, jeżeli z rurki to sprawdzić drożność filtra i przewodu za filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kijan, uważa, że ma wszystko oki bo kiedyś tam wymieniał, ale dokładnie to nawet nie pamieta.

Kolego czasem nowy element dopiero co wyjęty z pudełka może być wadliwy.

Po za tym tak jak pisze gimak, coś tu nie pasuje. Jakby rurka spadła z filtra to praktycznie w parę chwil opróżniło by cały bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze chwila i byście kolegę zagryźli. Ale przez internet się nie da ;-) . Wcale nie opróżni baku.

W Waszym toku myślenia zabrakło jednej rzeczy - silnik benzynowy słabo pracuje na powietrzu. Pompa paliwa pracuje w 2 sytuacjach:

-sekundę po włączeniu zapłonu

-przez cały czas kiedy stwierdza obroty wału (GMP).

Po spadnięciu węża silnik gaśnie (i to szybko - tu nie ma komory jak w gaźniku) i pompa się wyłącza. Opróżnić bak można więc co najwyżej jadąc z duuuuużej góry i hamując cały czas silnikiem. To tak dla uzupełnienia aby nie wprowadzać w błąd tych którzy tu jeszcze zajrzą.

Syk ze zbiornika w upalny dzień też nie jest niczym nadzwyczajnym.

A co do samego spadania to winne są raczej dziadowskie plastikowe szybkozłączki renault. Zapewne tak jak u mnie - poprzednik wymienił filtr a zostawił stare złączki. Wczoraj przerabiałem ten temat ale miałem "spadek ;-) " za filtrem - odpadają więc wszelkie spiskowe teorie jego zapchania.Wąż przelewowy do baku mam na pewno drożny i teraz też się zastanawiam co z tym fantem zrobić .Najlepiej było by wywalić szybkozłączki w diabły i dać zwykłe opaski ślimakowe na śrubę lub samozaciskowe (metalowe).

P.S. kijan - te Twoje 2l/100 zostało na ulicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

pytanie może i głupie będzie dla was ale co tam, w końcu nie każdy wie wszystko ;-)

Czy można filtr paliwa wyjąć tak po prostu? nie martwiąc się o jakieś wycieki, czy przygotować się i zabrać ze sobą jakiś słoik (duży - mały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na wyczyszczenie, a gdyby nawet to porostu się nie opłaca. Czyszczenie filtra zajmie zdecydowanie więcej czasu, a i efekty niewiadomy, niż sama wymiana na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!