Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła pozycyjne postojowe - Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem nie świecą mi tylne lampy pozycyjne (mijania), przód jest ok (tj mijania i drogowe świeca) ale tył nie. Żarówki są ok. Inne światła święcą (stop, kierunkowskazy, przeciwmgielne, cofania). Sprawdzałem bezpieczniki i niby są ok. Nie działa mi również ściemnianie tablicy rozdzielczej. Problemy te zaistniały równocześnie. Wcześniej wszystko było ok. Może ma ktoś schemat instalacji oświetleniowej Megane II? Który bezpiecznik jest odpowiedzialny za te światła (któryś z skrzynki w komorze silnika czy w okolicy kolumny kierowniczej)? Proszę o pomoc. Dziękuję

 

mała poprawka nie świecą wszystkie światła pozycyjne (postojowe) tj z przodu i z tylu (inne światła świecą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! mam ten sam proble. Czy może mi ktos pomoc? Zrobiłem wszytsko jak pisał Grzechub, ale nadal nie dział. tylko nie wiem co mam zrobic z tym złączem R2? czy wystarczy tylko przczyścić czy trzeba wymienic?

dzieki za wszelki info!

pozdrawiam

Zanim coś wyślesz, polecam przeczytanie tego jeszcze raz i poprawienie. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za schemacik.

własnie wróciłem z garażu. bezpieczniki są ok. za bezpiecznikami brak napięcia. jak podlączyłem plus do bezpieczników (7a i 7b) bezpośrednio z akumulatora światła zaświeciły! :) czy masz może jakiś pomysł co sie dzieje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 rok później...

Małe pytanko odnośnie lewej przedniej postojówki - jak to jest właściwie podłączone? (może ma ktoś jakiś schemacik). Żarówka jest ok, bezpiecznik pod maską w porządku, ale przestała świecić.

Wiem, że w brązowym złączu PPH2 pin 6 to plus, tak samo w czarnym PPA 1 pin to również plus lewej postojówki, da radę jakoś sprawdzić co jest nie tak?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak zdejmę zderzak bo i tak szykuje się kilka prac w tym miejscu. A nie da rady jakoś ręcznie zapodać plus z akumulatora na którąś kostkę PPH2 lub PPA aby wykluczyć ewentualnie czy problem nie leży w UPC?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ręcznie zapodać plus z akumulatora

Tutaj podłącz akumulator i powinna postojówka świecić:

czarnym PPA 1 pin to również plus lewej postojówki

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Światła pozycyjne postojowe - Megane II

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!