Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tani sposób na podnisienie mocy w K4M


Human Resources

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; jesem zainteresowany podniesieniem mocy w silniku K4M czyli 1.6 16v w mojej Megance; nie chce do tego wydawac fortuny bo samochód to nie skarbonka ale 10KM i ok 15Nm więcej by się z pewnością przydało. Prosze tylko nie pisac ; magnetyzery, czip rezystor z allegro itp

- w gre niestety ze względu na cene nie wchodza takie opcje jak kolektor spawany na zamówinie np 4-1 zamiast 4-2-1 z polerowanymi spawami od wewnatrz, cały wydech, wycięcie kata (kwestie przeglądu),bo tak jak napisałem cena<1000zł

zastanawiałem się nad dolotem :mrgreen:

interesuja mnie sprawdzone, przecwiczone metody; mysałem o przestrojeniu kompa , wiadomo ze w benzynie to trudne, ale moze ktos miał z tym o czynienia i mógłby sie podzielic efektami?

dziekuje serdecnie i czekam na odpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co do przestrojenia kompa

http://www.cyffert.pl

dużo ci da dolot wykonany z prostej rury i zakończony konkretnym stożkiem ale dł rury się oblicza do pojemności w jednym z ostatnich numerów tunigu było o tym pisane i były wzory jak juz to to proponuję założyć od razu wykonać intercooler, sam dolot wyda ok 5KM i z 10Nm ja bym się pokusił jeszcze o wypolerowanie kolektora ssącego (od wewnątrz).

przestrojenie kompa 500zł u tego pana ale jest konkretny ze śląska auta przyjeżdżają ale przy benzynie i tym silniku da ci to max 15-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuja mnie sprawdzone, przecwiczone metody; mysałem o przestrojeniu kompa , wiadomo ze w benzynie to trudne

widać od razu że laikiem nie jesteś i zdajesz sobie sprawe z badziewnych chwytów handlarzy w stylu magnetyzery. Ograniczasz mocno kwote a zarazem nie chcesz ingerować w silnik mechanicznie. Pozostaje faktycznie tylko ECU do dłubania. Problem nie leży w benzynie ale w tym że po pierwsze te 1,6 jest już fabrycznie mocno podciągnięte do 107KM i raczej po za zwiększonym zużyciem paliwa nic nie zyskasz, ponieważ problemem 2 jest brak turba więc dłubiąc w kompie i zalanie benzyną silnika atmosferycznego o tej pojemności przyniesie odwrotny efekt. Pozostaje dla własnego samopoczucia i miłego dla ucha warkotu otwartej przepustnicy założenie stożka. Półsrodkiem natomiast może być założenie mniejszych kół powiedzmy o 1-1,5cm na średnicy. Stracisz na prędkości ale sporo zyskasz na przyspieszeniu z tym że mając doświadczenia z moim Sceniciem 1,6 16V skrzynia nie nadąży za silnikiem ze zmianą biegów. Niestety nie jest precyzyjna a kij wbity w podłoge ma za długie skoki. Spróbuj może odciążyć auto a w połączeniu ze stożkiem i kołami może coś zyskasz a na pewno samopoczucie że zyskałeś powera :mrgreen:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszenie kół; nie ma mowy

felgi są ładne :mrgreen: opony też niczego sobie :-)

trzeba będzie sie głeboko zastanowic albo looknąc na krc i popatrzec co chłopaki w clio przy tym samym silniku wymyślili

co do odciążenia to tez nietsty nie ma mowy...czasem wożę pasażerów, zreszta piwnica za mała by trzeymac kanapę i koło :-(

stożek? do tego filtr k&n?

robił to ktoś u siebie? może ktos polecic jakiegos sprawdzonego fachowca w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie ma potrzeby, ktos wyzej pisal o tym wzorze na obliczenie objetosci rury do filtra, bylbym wdzieczny jakby sie udalo go tu zamiescic bo przyda sie wielu osobom jak mniemam. Filtr (stozek) dobry mozna kupic na allegro, a gotowe rury o roznych obwodach i zgiete pod roznymi katami widzialem ostatnio w Norauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamieszczenia artykułu to może być problem bo nie mogę znaleźć tego numeru "Tuning" (jestem po przeprowadzce) ale na bank był to jeden z ostatnich numerów roku 2006 poszukajcie w archiwach itp. artykuł był obszerny, napisany dość przystępnym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aha, teraz mi sie przypomniala taka mala przestroga dla amatorow tuningu mechanicznego odnosnie walkow.

 

PAMIETAJCE!!!

Wymiana walkow na ostrzejsze bez modyfikacji dolotu i wydechu zaowocuje efektem przeciwnym do oczekiwanego, czyli spadek mocy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dolot wyda ok 5KM i z 10Nm

nie pisz takich rzeczy bo to jest nieosiągalne przy samym stożku :) sam stożek może doda jak będziesz miał farta max 2KM i może kilka niutków, najlepiej robić wszystko kompleksowo, czyli montując stożek trzeba zrobić też odpowiednio wydech, żeby to wszystko mogło ze sobą odpowiednio współpracować ;-)

może ktos polecic jakiegos sprawdzonego fachowca w tej kwestii?

http://forum.meganecoupe.pl/viewtopic.php?t=3258

 

za 1000 zeta nic tak naprawdę w tym silniku nie zrobicie, jak ktoś chce naprawdę się wziąć za modyfikację tego silnika to trzeba wyskrobać z portmonetki duuużo więcej grosza, na sam początek 4-5 tysi i wtedy wziąć się kompleksowo za wszystko, czyli stożek, wydech, kolektor, ostrzejszy wałek, gt głowicy, regulowane kółko rozrządu no i oczywiście chip na końcu. wtedy około 130 KM przy dobrych wiatrach osiągniecie w zależności od tego czy silnik trzyma serię i w jakim jest stanie.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

WITAM NAJPIERW HAMOWNIA PRAWDE CI POWIE BO Z FABRYCZNYCH KONIKÓW COS MOŻE UCIEKŁO A KOSZTY TAK JAK NAPISAŁ PRZEDMÓWCA WIELKIE BEZ MONTAZU TURBO ZAWIELE NIE ZYSKASZ

EFEKT NIE WSPÓŁMIERNY DO WYDATKU

POZDRAWIAM

 

po pierwsze - proszę nie cytować postu 1:1 jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim

po drugie - proszę nie pisać kapitalikami - sprzeczne z regulaminem patrz pkt. 5 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!