FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Wibrujący (hałasujący) pasek wieloklinowy 1. - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phI
Wibrujący (hałasujący) pasek wieloklinowy 1.

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   artkol 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.9 DCI
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 21 lipiec 2008 - 11:00

Witam

Podczas wymiany paska wieloklinowego silnik 1.9 dci (f9q 812) w warsztacie stwierdzili rozwarstwianie sie koła pasowego wału korbowego (7-mio rowkowego) napędzającego ten pasek.
Po wymianie tego koła (założono zamiennik) pasek wpada w wibracje (strasznie hałasuje) miedzy kołem klimatyzacji a wymienionym kołem pasowym na wolnych obrotach i przy ruszaniu. Napinacz (miedzy kołem pasowym a kołem alternatora) pracuje prawidłowo i nie hałasuje. Koło alternatora (alternator) orginalnie nie posiada sprzęgiełka.

W warsztacie stwierdzili, że koło pasowe (guma w nim zawarta) w związku z tym, że jest nowe usztywniło cały układ i nie amortyzuje wibracji paska.

Czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i wie jak rozwiązać go? Pewnie koło alternatora za sprzęgiełkiem załatwiłoby sprawę ale ten model scenica nie posiadał alternatora z takim sprzęgiełkiem.

Pozdrawiam
Artur

[Dodano 2008.07.25]

Problem rozwiązany - orginalne koło renault-renault jest elastyczniejsze niż zamiennik. Wymieniłem zamiennik na koło orginalne i po uruchomieniu silnika żadnego hałasowania paska, silnik pracuje cichutko. Jak nie ma sprzęgiełka na alternatorze to koło pasowe musi amortyzować wibracje paska. W tym przypadku zamiennik nie odpowiada orginałowi.

Zamiennik (7-rowkowy) użytkowany 500 km mogę odstąpić za pół jego ceny. Sądzę, że będzie działał prawidłowo gdy samochód posiada koło alternatora ze sprzęgiełkiem.

Złamałeś 5 pkt regulaminu. Post poprawiłem. lepper_pl
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   multi 

• Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):123000

Napisano 21 lipiec 2008 - 15:42

Witaj miałem ten sam problem zakupiłem koło podróbkę i po 4 miesiącach się rozwarstwiło założyli mi drugie i po 20 km!!!to samo więc kupiłem nowe a w zasadzie 2 szt bo kupiłmi brat nie wiedział że kupiłem więc mam 2 szt jakbyś chciał to mam orginał renault retko nie kupuj podrobionego bo trzaśnie jak u mnie i to 2 szt dobrze że kasę zwrócili za orginał w serwisie chcieli 700 pln ja kupiłem po 200 i po 230 pln orginał polecam pozdrawiam.
multi
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   artkol 

Napisano 22 lipiec 2008 - 07:26

U mnie orginalne koło pasowe rozwarstwiło się po 115 000. Na zamienniku nie widzę żadnego zużycia. Problemem jest, że pasek wpada w wibracje przy wolnych obrotach i hałasuje.

Multi, możesz załączyć zdjęcie tego orginalnego koła.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   multi 

Napisano 22 lipiec 2008 - 20:13

oki ale jutro bo dziś już za późno jutro masz jak w banku a co do wibracji we czawrtek właśnie pezyjeżdża do mnie do hurtowni naprężacz SKF bo orginał się już zużył i muszę wymienić mam straszny hałas na jałowym i dowiedziałem się że to naprężacz we czawrtek wstawiam a co do koła to nie zakładaj podróby słowo daję dwa mi się rozwaliły sprawa jest właśnie w INTER CARSIE złożona do rozpatrzenia nie chcę juz kolejnego maiłem dwa firmy CORTEGO i dwa jak pisałem wcześniej się rozwaliły kupiłem orginał i szawgier przejezdżając mi kupił więc mam dwa jakbyś potrzebował różnią się podróba od orginału tym ę podróba jest wprasowywana a orginał zalewany jutro foto !! narka

[ Dodano: 2008-07-23, 20:50 ]
Oto foto ale sorty za jakość córka w górach z aparatem a to z komórki
koło ma kod :7700115309 Renault -Dayco

Załączone pliki

multi
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   artkol 

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:05

Dziękuje za zdjęcia. Ale to koło ma 6 rowków a u mnie występuje koło 7-mio rowkowe.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   multi 

Napisano 24 lipiec 2008 - 21:32

ok
multi
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   toldi_83 

• Silnik:1.9 dti
  • Przebieg (tys.km):212

Napisano 12 wrzesień 2008 - 17:37

Witam
Też mam podobny problem. Pasek alternatora mi drży i coś strasznie żęźi na wolnych obrotach jest trochę ciszej ale jak tylko dodam trochę gazy do jest strasznie głośno.
Byłem u mechanika i stwierdził że to łożysko w kole pasowym klimatyzacji.
Nie może dla mnie tego nigdzie znaleść, chciałbym sam poszukać ale niebardzo wiem jakiego mam szukać i nie jestem pewien czy to napewno jest to.
Pasek mi tak drży że aż siłownik od naciągu paska czasem dotyka o pasek i trze po nim.
A jeszcze jakie mam autko:
Renault Megane Scenic I (chyba phII)
1.9 dTi F9Q A7
1999 rok
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Jacenty 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1.9 dCi
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 31 październik 2011 - 14:05

Koledzy!!!
Czy mógłby mi ktoś mniej więcej opisać jak wygląda "rozwarstwione" koło pasowe??? Mam bardzo podobny problem ze stukotem w mojej Megance II 1.9 dCi 2003 rok

Wie ktoś może jak odkręcić to koło??? gdzie go można zablokować, żeby się nie obracał???

Użytkownik Jacenty edytował ten post 31 październik 2011 - 20:15

0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   miecz1307 

• Auto:megane
  • Silnik:1.9
  • Przebieg (tys.km):190000

Napisano 22 listopad 2011 - 10:34

Też miałem problem z paskiem. Rozwarstwiał się i urywał, tak że przez jeden czas jeżdziłem na pół pasku. Wymieniłem na nowy firmowy i dalej telepało go, sądziłem że to wina napinacza ale nie zdążyłem sprawdzić jak pasek pękł i podciągneło go do paska rozrządu i ten pękł. Dostały dwa zawory.Części i robociza 2 lata temu to 1200 zł u znajomego mechanika. Znowu nowy pasek i znowu go telepie. Przeczytałem gdzieś że to wina rolki na alternatorze tej ze sprzęgiełkiem. Nowa 30 zł i koniec z wibracjami paska aż do dziś. Ta rolka powinna zabierać alternator tylko w jedną strone a w drugą terkotać jak w rowerze. To fachowo się nazywa tłumik drgań.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   ghost2255 

• Auto:SCENIC II
  • Silnik:1.9 dCi 120 KM
  • Przebieg (tys.km):222

Napisano 22 listopad 2011 - 23:25

U mnie po zdjęciu koła przy zmianie rozrządu to koło dało się rozdzielić na 2 części. Przy składaniu założyliśmy je z powrotem i działa normalnie.
Czy były koła pasowe 2-częściowe?

U mnie nie ma żadnych niepokojących objawów, pasek nie drży, wszystko pracuje cicho i równo.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1