Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat - Gdzie jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od pewnego czasu zapala mi sie czasami błąd ,,electronic fault" , wtedy nie działa tempomat.

Raz sie zapala a raz nie, gdy bledu nie ma tempomat dziala bez zarzutu.

 

Pytanie moje jest takie, gdzie jest mechanizm tempomatu i gdzie znajdują sie jakies czujniki?

 

Wydaje mi sie ze wystrzczy cos przeczyscic lub poprostu cos tam nie łączy.

 

Czekam na wskazowki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tempomat to sama elektronika, wszystkie niezbędne sygnały do niego brane są z typowych czujników, które znajdują się w samochodzie. Na podstawie tych sygnałów tempomat utrzymuje prędkość, sterując "gazem".

Ten błąd pokazuje jakieś uszkodzenie elektryczne, może to być problem z jakąś złączką, np chwilowy brak sygnału.

Ponieważ po błędzie, nie działa Ci tempomat to przypuszczalnie w okolicach niego albo na nim brak jet "kontaktu".

Przypuszczam, że tempomat jest jednym z podukładów samego komputera, więc najpierw wyczyścił bym wtyki komputera, taka długa wtyczka z dochodzącą do niej wiązka kabli.

Pamiętaj przedtem należy odłączyć akumulator.

 

To tylko domysły. Chyba wizyta na komputerze Cię nie ominie. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rade, widze ze jednak znasz sie na temacie.

 

Otóż zaczelo mi sie tak dziać po wizycie u mechanika, wymieniał klocki i przetoczył tarcze. CZy jest mozliwosc ze gdzies w kolach, tam gdzie zmieniał owe rzeczy są jakies czujniki odnosnie tempomatu?

 

 

Poczdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meganieII prędkość "brana" jest z czujników ABS, jeżeli mechanik zdejmował tarcze hamulcowe być może coś zrobił z czujnikami ABS. Choć o pierścienie są raczej na piaście koła, a nie na tarczach.

Sprawdź czy w w ogóle działa Ci ABS. Znajdź kawałek żwirowej drogi rozpędź auto i ostro przyhamuj, jak z ABS-em będzie wszystko OK to powinieneś wyczuć pulsacje na pedale hamulca. Jak coś będzie nie tak być może zapali Ci się kontrolka ABS-u lub wyświetli jakiś komunikat

Potem trzeba sprawdzić czujniki ABS na kołach, przypuszczam, że wystarczy je przeczyścić i/lub odpowiednio ustawić.

Jeżeli to nie przyniesie poprawy to czeka Cię komputer bo tylko on może powiedzieć co się. tak naprawdę dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!