Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph I] Szarpanie, obroty


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukalem dzia (7 stron tematow w wyszukiwarce)l i nie znalazlem informacji o takiej przypadlosci jak moja.

 

Rano odpalam samochod, przejechalem ze 3 km silnik sie juz nagrzal, stje na swiatlach i: (bieg jalowy), obroty skacza z 750 do okolo 300 i tak w 2 sekundowych cyklach (szarpie autem), szarpie buda jak wskazowka obrotmierza opada. Po przejchaniu 30 km (tego samego dnia), na biegu jalowym mam oborty 1100 (a zawsze mialem na cieplym silniku idealnie 750 obr.).

W dordze powrotnej z pracy na zimnym silniku obroty jak na ssaniu (1100) ale wskazowka faluje i lekko szarpie autem (nieprzyjemne drżenie). W drodze powrotnej autko na biegu jalowym ma 1100 a powinnomiec 750.

 

Brak utraty mocy, osiagi takie same. Gdy jade autko zachowuje sie prawidlowo, tylko jak wrzuce bieg neutralny obroty szaleja, wskazowka temp. pokazuje ja dobrze.

Wczoraj jechalem w deszczu dosc silnym ale takich efektow nie mialem, wiem bo zawsze przed wylaczeniem samochodu i jak stoje sprawdzam czy mam 750 obr. na obrotomierzu i w takiej tez pozycji zawsze wylaczam moje kochanie.

 

Autko mialo 6 tys. km temu wymieniane swiece, oleje, filtry, przewody wysokiego napiecia. Tlumik koncowy jakies 400 km temu.

 

Prosze o pomoc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od silniczka krokowego.

Ale o jaki kabel Ci chodzi nie wiem za bardzo.

 

[ Dodano: 2008-07-25, 11:10 ]

Witam ponownie,

Prosze, niech mi ktos napisze, jak powinna wyglada praca silnika jezeli odpale go na zimno i wypne podczas pracy silnika silniczek krokowy b.j.?,bo u mnie wypialem kostke i autko pracowalo bez zmian na okolo 800-900 obr. Powinno byc 1100 na ssaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oki :) dzięki

 

pozotałe dwa?

 

[ Dodano: 2008-09-13, 23:02 ]

zmiana pytania :)) czy krokowy powinien byc suchy czy ciutke nasmarowany jakimś smarem?

 

mój moczył się kilka godzin w ws50 i od tego czsu jakiś dziwny dźwięk się wydobywa spod maski (przy około 2,5k obrotów wzwyż) + ogromne falowanie obrotów na zimnym, 500-2000 (wcześniej nie było aż takiego falowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy z tyłu silniczka krokowego powinno wydobywać się syczenie

I tak i nie. Jeśli to nieszczelność na łączeniu silniczka krokowego z przepustnicą to trzeba to uszczelnić. Jeśli natomiast syczenia słychać z wnętrza przepustnicy to może tak być. Wtedy proponuję wyczyścić i wyregulować przepustnicę.

czy z tyłu obudowy powinno być zasysane powietrze

Tego nie rozumiem, zadaj poprawnie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!