Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie w tym samym co Fazzi pokazuje wyżej na swoim zdjęciu. A cena podaje bo sprawdzałem w Dialogysie. Klapka nie jest integralną całością więc można ją zdemontować (o ile się nie mylę jest wciskana na zaczepy). Wg mnie wymieniasz to co jest bezpośrednio przykręcane do karoserii. Będę w poniedziałek w ASO u znajomego to się dokładnie dowiem i dam Ci znać ok?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Już to rozgryzłem. W moim Sceniczku jest to inaczej rozwiązane niż u Fazii'ego. Okazało się, że wszystkie elementy są całe. Wystarczyło dogiąć sprężynę - blaszkę wygiętą w kształcie litery "U" widoczną na pierwszym z moich zdjęć. Już mi nic nie odstaje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam,

problem rozwiązany, sam sobie z nim poradziłem, wymieniłem cały korpus wlewu na nowy (oczywiście poza klapką). Koszt całego elementu w sklepie (nie mylić z ASO) to 108 zł - oczywiście oryginał. W razie jakichkolwiek pytań - chętnie pomogę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Troche odkurze temat i zarazem nie chce zaczynac nowego, ale wlasnie mam ten sam problem z ułamanym plastikiem przy wlewie i co za tym idzie klapka ktora sie sama otwiera np: przy myciu karcherem na myjni. Próbowałem sie zabrać za ten wlew odkręcając 3 śruby, ale niestety cała obudowa ani drgnie, a boję się ciągnąć na siłę żeby czegoś nie urwać. Prosiłbym o jakiś opis jak to zrobić, jeszce lepiej jakby ktoś mial jakieś fotki lub jakiegoś manuala, będę bardzo wdzięczny i pewnie nie tylko ja. Jeszcze jedna sprawa, ponieważ chcę to wymienić tak czy inaczej, ale niewiem ile cos takiego kosztuje w ASO, bo nie sądzę że u mnie w mieście gdzieś to dostane, na allegro takie rzeczy chodzą razem z klapką po okolo 100zl, może ktoś dysponuje jakimś numerem tej części, sam niewiem jak to się nawet dokładnie nazywa? Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klapki ciąg dalszy <czerwona> .

U mnie w MII zablokowała się klapka - oczywiście w pozycji zamknięte. Probowałem się dostac od strony tapicerki - niby jest otwieranie awaryjne ale nie moge tego ruszyć.

Może jest na to jakiś sposób albo czy można zdemontować cały mechanizm przy zamknietej klapce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanego mechanizmu nie wymontujesz, bo śrubki są pod klapką. Pokombinuj jednak z tym awaryjnym otwieraniem z bagażnika przez szparkę w plastiku. Trzeba tam wsunąć np. śrubokręt i przesunąć w kierunku tyłu auta widoczny tam bolec. Powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - niestety mechanizm do wymiany, przy probie zdlęcia na nim pokrywki - pękła obudowa. Okazało się że suwak był zablokowany w prowadnicy na amen, nawet po zdjęciu mechanizmu nie dało się przesunąć suwaka. Delikatnie młoteczkiem raz w jedną raz w druga strone dopiero uwolniło suwak.

Dzieki za pomoc - życze wszystkim mniej takich przygód <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

hundy1... z magnesikami ciekawy pomysł ;-) Może i ja taki zastosuje, bo nie uśmiecha mi się dla pierdoły wydawać ponad 100 zeta, na nowy wkład z niepołamanym zaczepem :roll:

 

Abstrahując od wszystkiego, to widać kolejny kiepski element w Megane II - który nagminnie ulega uszkodzeniu!

 

Marcin Szymansk, a cóż to za różnica od czego się połamało - mogło się połamać od uderzenia, nawet to dość prawdopodobne, a mogło z powodu zmęczenia (zesztywnienia) materiału - np spowodowanego mrozem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!