Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przytrafił mi się problem z klapką paliwa, a mianowicie ułamał mi się zaczep w który "wchodzi" zatrzask klapki wlewu. Zaczep jest jedną całością z obudową wlewu (tą czarną częścią) którą widać po otwarciu klapki wlewu. W wyniku tego uszkodzenia klapka nie przylega idealnie po zamknięciu (odstaje w bardzo widoczny sposó:mrgreen:, chciałbym coś z tym zrobić. Czy ten czarny korpus (wnetrze wlewu) można zdemontować i wymienić? Miał ktoś podobny problem? Macie może jakieś inne pomysły?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzi, powiem jedno: POXIPOL potrafi zdziałać cuda nawet jak sie nie ma brakującego elementu. Bierzemy folie przykładamy do zaczepu na klapce i na folie przykładamy poxipol - potem utworzony element formujemy i przyczepiamy w miejsce ułamania. Ewentualne poprawki małym pilnikiem :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym zdecydował się na wymianę tego całego wnętrza to wystarczy odkręcić torxy oraz te dwie śrubki mocujące gniazdo wlewu gazu, czy muszę mieć również dostęp od tyłu tego elementu? czy dostęp uzyskam od strony bagażnika oraz czy po drugiej stronie tych śrub są nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręcisz te dwie śrubki i wyciągniesz trochę wlew to z tyłu będzie duża nakrętka dociskowa. Dopiero po jej odkręceniu wymontujesz wlew gazu.

Najlepiej pojedź do gazownika niech wymieni całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

 

W swoim Staniczku (I phII rocznik 2001) mam klapkę wlewu paliwa jak na zdjęciach:

 

dsc06290i.th.jpg dsc06289c.th.jpg

 

Problem polega na tym, że za bardzo mi się nie domyka. Nie ma w niej żadnego zamka na kluczyk ani zaczepu. Powinna samoczynnie się docisnąć i zostać zaryglowana central - zamkiem (tak przynajmniej sądzę, bo gdy ją docisnę i włączę centralny zamek, to wszystko jest ok). Wydaje mi się, że za prawidłowe domykanie odpowiada sam zawias. Może ktoś z Forumowiczów miał podobny problem, albo spojrzawszy na foto fachowym okiem jest w stanie określić co tam jest nie tak.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie pozbycia się tego co prawda drobnego, ale upierdliwego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otik, Spróbuj zamknąć centralnym z otwartą klapką i obserwuj bolec który ma się wysunąć z lewej strony "wlewu" . Być może trochę się zabrudził i nie wysuwa się na całą długość, lub jakiś luz na zawiasie klapki? Spróbuj przemyć zawias jakimś nieagresywnym rozpuszczalnikiem, np benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie martw się tym kolego, mam ten sam problem z ułamanym i to dokładnie w tym samym miejscu elementem. Co prawda u mnie centralny zamek bez problemu blokuje klapkę wlewu, jedynie co pozostaje to może mało estetyczny efekt (troszkę odstająca klapka), myślę cały czas żeby coś z tym zrobić, ale sądzę, że nie obejdzie się bez wymiany całego elementu... podobno koszt w ASO tego ok 150zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sł@w, w którym miejscu jest to ułamanie? I jeszcze pytanie: czy w razie wymiany klapka pozostaje ta sama, czy trzeba by ją też wymienić :mrgreen: Chociaż sugerując się przytoczoną przez Ciebie ceną, to chodzi raczej o wymianę samego "zawiasu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!