Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wygłuszanie drzwi przednich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Zamierzam wygłuszyć przednie drzwi w mojej Reni i mam co do tego kilka pytanek. Ściągnąłem już boczki drzwi i niebardzo wiem za co się teraz zabrać. Jutro jadę kupić taśmę dekarską i tasiemkę piankową do podklejenia klamek i innych plastików tapicerki.

Które miejsca mam dokładnie oklejać? (wewnątrz i na zewnątrz drzwi?)

Jedna warstwa taśmy wystarczy?

Czy taśma dekarska to dobry wybór?

Jaka rolę spełnia ten duży czarny "podziurawiony" plastik?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1321224b19647b8.html

 

Pozdrawiam:

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o samą taśmę dekarską to zapewniam Cię że będziesz zadowolony z efektu. Ale żeby tak było musisz je dobrze wygłuszyć.

 

W internecie jest sporo manuali jak to zrobić (możesz się posłużyć instrukcjami z innych aut gdyś sposób wygłuszania jest podobny)

 

Wyklejasz wewnątrz i zewnątrz aby głośnik pracował w zamkniętej komorze - oczywiście nie zaklejaj otworów odpływowych oraz pamiętaj aby taśma nie przeszkadzała szybie swobodnego opuszczania,

 

Podstawa to dobrze wyczyszczona powierzchnia i temperatura pracy, Na weekend nadają upały więc wystaw taśmę przed przyklejaniem na słońce żeby się nagrzała. Wtedy będzie bardziej plastyczna i łatwiej będzie ją przykleić.

 

Za głośnikiem możesz dać 2 warstwy taśmy - pozatym dajesz pojedyńczą.

Zanim przystaisz do wygłuszania upewnij się że w mchaniźmie drzwi wszystko gra - inaczej może się zdarzyć tak że po tygodniu będziesz musiał wszystko odklejać żeby dostać się do klamki lub zamka lub silniczka elektr szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten podziurawiony plastik ja dodatkowo jesscze oddzielnie okleilem ,wlozylem w drzwi i oklejalem potem wszystko jak leci. Pamietam ze w teduze otwory z przodu wstawilej jeszcze plaskownik aby troche usztywnic "konstrukcje" :) Musisz pamietac o tym ze sens wyklejania polega na tym aby wytworzyc szczelna,zamknieta i w miare sztywna komore dla glosnika. Inaczej razem z ruchem membrany bedzie tez falowac mata na otworach konstrukcyjnych i generalnie efekt bedize mizerny...

Co do mat dekarskich...hmmm...nie jest to professional ,aczkolwiek za te pieniadze absolutnie nic innego sie nie kupi.A maty Bolla czy inne bitumiczne to wlasaciwie to samo. A profesjonalne wygluszenie matami Dynamata czy Stingera to juz ...ho ho powazny koszt...

A jesli chodzi o temperature nakladania to tak jak wspominal andrre z tym ze nie chodzi tyle o nagrzewanie maty( bo i tak musisz posluzyc sie opalarka aby ja dobrze nalozyc) ,a o to aby nagrzala sie powierznia blachy drzwi wtedy bedzie sie rozlewac matka jak maselko :mrgreen:

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka rolę spełnia ten duży czarny "podziurawiony" plastik?
podobno jest to dodatkowe wzmocnienie w razie jak ktoś walnie Cię w bok. odbiera część energii. (opisali to w teście megane w tygodniku motor)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem taśmę dekarską Soudal 10x22.5 cm w Obi pomarańczową za niecałe 80 zł. Chciałbym oklejać drzwi najlepiej 2 warstwami (o ile szyba się zmieści) i się zastanawiam czy mi tej taśmy starczy.

Inna sprawa: co zrobić z oryginalnym klejem który został na drzwiach po ściągnięciu boczka? Zostawić go i po wygłuszeniu z powrotem na nim skleić tapicerkę?

Ten płaskownik jest naprawdę konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla przykładupowiem Ci że w ubiegłym roku wygłuszalemtą samą taśmą drzwi w astrze które wcale nie są mniejsze i ledwo starczyło mi na przednią parę drzwi. Pod drugie jeśli chcesz dać 2 warstwy to pamiętaj że to już niezłe obciążenie dla zawiasów - drzwi mogą zacząć opadać po kilku miesiącach. Jedna wystarczy - w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wystarczy - w zupełności
Dokladnie,tylko za glosnikiem daj dwie i ewentualnie na wiekszym otworze w drzwiach. A ten ciagnacy sie klej bezwzglednie zostaw-tak jest tak naprawde przymocowany boczek! pozatym to dobra izolacja od blachy,bez tego boczek prychal by jak zloto :mrgreen: ,bo przeciez ile jest zatrzaskow? 5szt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejać też pod tymi zatrzaskami czy skończyć oklejanie przed nimi.
Nie bardzo rozumiem... Chyba chodzi co o to czy oklejac blache ponizej linni zatrzaskow? Ale one przeciez sa na krawedzi praktycznie ,ja wycialem poprostu kawalki maty wokol nich ,a zaklejac je same ?? No chyba raczej nie bo jak sie zatrzasna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Trochę odgrzeję kotleta.

Czy ktoś z Was oklejał tą część drzwi, gdzie są zawiasy i wchodzi do drzwi wiązka el. ?

Bardzo kiepski dostęp tam jest.

Nie wiem czy jest sens wyklejać zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię drzwi + tą część, która dochodzi do środkowego słupka po zamknięciu a zostawić tą o której piszę wyżej, przy zawiasach nieoklejoną ?

Kleił będę maty STP.

 

Dodano: 18 wrz 2015 - 23:08

Jakoś dałem radę.

Ciężko tam się dostać jak się ma duże łapy, ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!