Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

strzela przy ruszaniu megane scenic 1.6


zybio24

Rekomendowane odpowiedzi

mam probolem z instalacją gazowa z centralką bingo s, na ciepłym silniku szarpie przy ruszaniu a nawet strzela, czy ktoś może miał taki sam problem, albo ktoś by mi mógł podać paramtry centralki bingo s, dodam zę przewody wn nowe, świece także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś insalację IIgen. Podczas ruszania nie szarpał ale zdażało mu się strzelić. NIestety nigdy nie udało mi się tego zlikwidować. Podpowiedzią niech będzie to, że gaz strzela gdy mieszanka jest zbyt uboga. Pali sie ona wtedy znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W rozmowach z instalatorami LPG słyszałem że konsekwencją takiego strzelania może być uszkodzenie lub wręcz rozerwanie kolektora (dlatego do sam z kol plastikowymi raczej nie polecają gazu -alternatywa sekwencja- a do VW producent wręcz zakazuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montuje się w dzisiejszych czasach jeszcze coś starszego od sekwencji?

 

Tak, oczywiście. Są przecież samochody z silnikami gaźnikowym, z wtryskiem mechanicznym, jednopunkty z metalowym kolektorem. Do niektórych nie da sie założyć sekwencji, w innych można ale nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie jeszcze samochód z wtryskiem jednopunktowym i metalowym kolektorem, dlatego o tym pisałem, w astrze zakładają różnie jedni wolą instalkę za 2,5 tys (na własną odpowiedzialność bez gwarancji) inni sekwencję za 4 i więcej. W renówkach z wielopunktowym wtryskiem pozostaje raczej sekwencja i dlatega jak załozysz instalację nieprzystosowaną do danego typu silnika mogą być takie niespodzianki jak strzelanie i uszkodzenie kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję dokładne sprawdzenie układu zapłonowego, on najczęściej jest przyczyną strzałów na gazie, sprawdź dokładnie świece, przewody, aparat zapłonowy.

Poza tym ,może być jeszcze kilka przyczyn strzałów, np niewłaściwy mixer, zły skład mieszanki, nieszczelność w ukł. dolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być to że instalacja jest kombinowana, poskładana z tego co aktualnie było pod rękom, znam taki przypadek, dopiero wymienienie miksera pomogło. Tamta instalka była zakładana ze trzy lata temu jak był lekki szał na LPG i zakłady nie mogły się powyrabiać a klienta szkoda odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!