Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

check emission


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu w moim scenicu zapala się kontrolka silniczka, "serwis" z opisem jak w temacie :-/ Nie ma żadnych widocznych objawów, silnik nie traci mocy, spalanie w normie,odpala z buta. Nie ma też reguły kiedy, raz po przejechaniu 400 km, a innym razem po 10km, gaśnie też różnie, nieraz po wyjęciu karty, a innym razem po 2 - dniach :roll:

Co może być tego przyczyną, i co ten serwis oznacz? Może ktoś miał podobny przypadek i się podzieli doświadczeniami?

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za szybką odpowiedź ;-) przyznaję że trochę byłem zaniepokojony tym serwisem, napisz gdzie znajduje (znajdują) się ten czujnik i jak mogę go sprawdzić, czy jestem w stanie zrobić to sam, czy muszę odwiedzić aso?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. U mnie od około 2 miesięcy świeci ten komunikat.Wczoraj miałem trochę wolnego czasu i pojechałem z tym do ASO.Podłączyli Clipa i wyszło,że to jest wina egr-u. Umówiony jest na wtorek na jego czyszczenie(mówili,że z reguły to pomaga). Jak dalej będzie,to napiszę.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sei08, EGR-a możesz sobie wyczyścić sam,ewentualnie jakis zaprzyjazniony Twój mechanik.W ASO skasują Cie jak za zboże.Z tego co wiem to po wyczyszczeniu zaworu błąd samoczynnie znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sam.Ale w sceniku ciężko jest się tam dostać.Zaprzyjaźnionych mechaników też nie mam( ach te auta na "F",nie chcą mi się psuć :) ),a do jakiegoś magika boję się jechać,bo czasem ze z..bie. :-x Korzystam z tego Aso- http://www.bibmot.pl/index.php?option=com_...9&Itemid=38

Ceny mają takie same,jak inne warsztaty w okolicy,wg mnie bardzo nie ciągną po kieszeni. :)

 

I jestem po czyszczeniu egr-a.Wyciągnęli.przeczyścili i założyli z powrotem.Ale zalecali wymianę na nowy,bo ten się przycina.Koszt nowego zaworu u nich to około 800 złotych. :shock: Podziękowałem i poprosiłem o montaż starego.Powiedzieli,że przez jakiś czas powinien być, przycina się czasem,ale komunikat nie powinien świecić. :P Wyjechałem zadowolony. Dzisiaj przejechałem 40km. Odpalam autko,a tu co świeci? Oczywiście "check emmision"! :evil: Myślałem,że mnie coś trafi.Albo oni za słabo "wyczyścili" i się przycina,albo już ten zawór jest do wymiany.Już sam nie wiem.Zorientuję się w cenach ile kosztuje nowy,a wolnym dniem sam go już wyczyszczę. :-x Koszt montażu,czyszczenia i diagnostyki zamknął się w kwocie 200 złotych. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Próbowałem sam.Ale w sceniku ciężko jest się tam dostać.Zaprzyjaźnionych mechaników też nie mam( ach te auta na "F",nie chcą mi się psuć :) ),a do jakiegoś magika boję się jechać,bo czasem ze z..bie. :-x Korzystam z tego Aso- http://www.bibmot.pl/index.php?option=com_...9&Itemid=38

Ceny mają takie same,jak inne warsztaty w okolicy,wg mnie bardzo nie ciągną po kieszeni. :)

 

I jestem po czyszczeniu egr-a.Wyciągnęli.przeczyścili i założyli z powrotem.Ale zalecali wymianę na nowy,bo ten się przycina.Koszt nowego zaworu u nich to około 800 złotych. :shock: Podziękowałem i poprosiłem o montaż starego.Powiedzieli,że przez jakiś czas powinien być, przycina się czasem,ale komunikat nie powinien świecić. :) Wyjechałem zadowolony. Dzisiaj przejechałem 40km. Odpalam autko,a tu co świeci? Oczywiście "check emmision"! :evil: Myślałem,że mnie coś trafi.Albo oni za słabo "wyczyścili" i się przycina,albo już ten zawór jest do wymiany.Już sam nie wiem.Zorientuję się w cenach ile kosztuje nowy,a wolnym dniem sam go już wyczyszczę. :-x Koszt montażu,czyszczenia i diagnostyki zamknął się w kwocie 200 złotych. :roll:

ELEKTROMAGNES SIĘ ZAWIESZA,EGR DO WYMIANY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

 

Mam ten sam problem, ktoś ma fotkę lub wie gdzie się ten EGR znajduje w megane 1.4 benzyna ? Łatwo się do niego dostać ? Wyczyścił bym i sprawdził czy błąd zniknie.

Edytowane przez 1olek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za info, zacznę od zakupu interfejsu diagnostycznego i odczytania błędów, nie będę przecież wszystkiego wymieniał na chybił trafił ;)

 

Dodano: 29 sty 2017 - 11:29

Sprawa rozwiązana bez interfejsu diagnostycznego, rozpięła się rura w miejscu zaznaczonym czerwonym kółkiem, pomiędzy elementami 1 i 2. Po złączeniu i przejechaniu kawałka i ponownym odpaleniu lampki zgasły i znikł napis check emmision. I pytanie jak ta puszka była fabrycznie przyczepiona, jest gwint w stalowym uchwycie ale w puszcze jest tylko dziura, wkręciłem śrubę M6 tak że wsunęła się w dziurę w puszce i jest OK, trzyma się i nie spada ale jak to fabrycznie było zamontowane ?

 

cięcie

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!