Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej ?


www.gom.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A nic sie nie zatka? Podobno jesli wył wlany 10W 40 i wleje 5W 40 to moga sie zadkac kanaliki jakies tam w silniku od smarowaniana. Nie wiem czy to prawda a po za tym to moge 2 razy stracic kase nie wiem po ile jest litr 5W 40 i litr 10W 40

Awiec nadal nie wiem co wlac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mil3k6 Ja bym na twoim miejscu wlał półsyntetyk, u mnie od nowości taki leją w 1.9dCi. za 5l. 10w40 zapłaciłem 130zł a 5w40 kosztuje coś około 180zł. Mówię o Elfie. Jeśli wcześniej był lany półsyntetyk a wlejesz syntetyk to możesz rozszczelnić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam co roku niezależnie od liczby przejechanych kilometrów, a robię nie więcej niż 15 tyś. Tydzień temu robiłem wymianę w NorAuto i wymiana filtra oleju kosztuje 11zł, a samego oleju 19zł - dodam że w Wawie, im dalej od dużego miasta tym taniej a robota niezbyt skomplikowana. Pamiętaj tylko o dokupieniu uszczeliki pod korek spustowy oleju, W ASO koszt ok. 6 zł. w niektórych modelach bywają metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w silniku (nie mowimy o okresie dotarcia) był pólsyntetyk to zdecydowanie wlanie syntetyku moze rozszczelnić silnik.

 

Okresy przeglądów nie są zależne od rodzaju oleju i warto robić je nieżadziej niż rok lub 15tkm - nawet jeśli producent dopuszcza rzadziej.

 

Co do cen to udaj się do warsztatu w którym zamierzasz robić przegląd i nie zadawaj pytań o to na forum bo i tak nie uzyskasz precyzyjnych informacji bo każdy warsztat bierze inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec okazała sie ze na przednim plastkowym pasie jest naklejk syntetic 5w40 i napisany przebieg 126 350 km teraz licznik pokazuje 138 000 km

A tera pytanie jaki wlac i czy robic juz wymiane czy czekac do wiosny bo nie ma zbytnio kasy

 

Na zdjeciu jesr napisane co było wymienione tylko nie wiem co to koze ktos zna francuski

post-4985-1198959272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A nic sie nie zatka? Podobno jesli wył wlany 10W 40 i wleje 5W 40 to moga sie zadkac kanaliki jakies tam w silniku od smarowaniana. Nie wiem czy to prawda a po za tym to moge 2 razy stracic kase nie wiem po ile jest litr 5W 40 i litr 10W 40

Awiec nadal nie wiem co wlac

właśnie u mnie tak było: fura z Francji z elfem 10W 40. Opinie polskich mechaników: "producent zaleca 5W 40" - wlali. 8 km jechałem. 9 godzin parkował. potem kiedy ruszyłem wrażenie jakby padło turbo:

brak "kopnięcia" przy 2500 rpm z jednoczesnym spadkiem chwilowego zużycia paliwa

za to wrażenia z jazdy jak "benzyna" i stały wzrost chwilowego zużycia paliwa aż do wartości 10l/100km przy 3000 kiedy zmieniam z 2 ki na 3 kę.

co chyba ważne: przed wymianą stwierdzono "lekki wyciek oleju z turbiny"

co mam robić? wlać znów 10W 40 <ok>

badać stopień sprężania w turbinie :(

czy w ogóle mogę tak jeździć :) :) :)

please pomóżcie

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a 5W 40 to wymiania co 30 000km tak?? <ok>

 

Ja leje taki olej i zmieniam co 15 tyś. km. 30 000 to moim zdaniem za dużo jak na Diesla. Można co tyle zmieniać jak się kupuje nowy samochód z zamiarem sprzedaży za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

moim zdaniem lepiej wlac 10w40 i zmieniac go po ok 9 tys ja tak robie niz 5w40 ktory jest drogi i wymieniac go ok 15 tys chyba ze ktos ma kase zeby robic to po 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora85, ja wlewam Motula 5w40 który jest prawie dwa razy droższy od castrola i zmieniam co około 7-8tyś...bo na oleju się nie oszczędza... pozatym wolałbym 5w40 zmieniać co 15 niż lać coś innego.... zeby było taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!