Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padło oświetlenie tablicy rejestracyjnej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

Padło mi oswietlenie tablicy rejestracyjnej w Megane II Grandtour :-(

Rozebrałem klape tylną i niestety prąd nie dochodzi już do kostki w klapie :cry:

Dodam że przedtem juz padlo mi otwieranie szyby w tylnej klapie :mrgreen:

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem - nie działa oświetlenie tablicy rejestracyjnej i (jeśli dobrze pamiętam) pozycyjne tylne światła.

Czy ktoś wie gdzie mogą być jeszcze jakieś bezpieczniki od tego albo coś, oprócz tych ogólnodostępnych w kabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, wznawiam temat. Mi takze od jakiego czasu nie chodzi oswietlenie tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie(hatchback). Jednak u mnie pojawia sie napiecie przy zalaczaniu swiatel tyle ze rzedu 0,9V, ktore to nie moze zapalic zaroweczki. Mial ktos podobny problem, co to mozer byc, ze te napiecie zamiast 12V jest tylko 0,9V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześc . mam podobny problem co kolega wyżej. nie działają tylne światła pozycyjne i podświetlenie tablicy rejestracyjnej. światło przeciwmgielne działa, stop też. żarówki i bezpieczniki zostały sprawdzone, na wtyczkach przy bezpiecznikach pod maska jest nalot ale ciężko go usunąc, czy to on moze byc powodem ? ma ktoś jakiś pomysł jak usunąc tą usterke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem co koledzy wyżej z tym, że u mnie nie działa tylko oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Po "garażowym" pogrzebaniu wyszło, że jest problem z wiązką, który schodzi się pod klapą, jest tam wtyczka na 3 kable, 2 do oświetlenia 1 do otwarcia bagażnika.

Na jednym z kabli nie ma prądu (w kostce jest), widocznie się gdzieś przetarł i zrobił zwarcie tak, że rozładował mi akumulator.

 

Odciąłem go i zabezpieczyłem. W grę w chodzi wymiana całej wiązki.

Problem, że nie mam jak się do niej jak dostać.

 

Czy ktoś ściągał taką plastikową osłonę na klapie bagażnika od zewnątrz?

 

[ Dodano: 2010-08-03, 21:18 ]

Nikt nie wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mial ktos podobny problem, co to mozer byc, ze te napiecie zamiast 12V jest tylko 0,9V?

Zgniłe/zaśniedziałe styki w którejś z kostek. Zdemontuj wiązkę, wyczyść wszystko ew. wymień zaśniedziałe złączki i powinno być O.K.

 

Dodano: 24 kwi 2013 - 13:43

Czy ktoś ściągał taką plastikową osłonę na klapie bagażnika od zewnątrz?

Kiedyś sciągałem :) O ile pamiętam, to jest ona mocowana tylko na zatrzaski. Obejrzyj ten plastik dokładnie, jeśli nie znajdziesz plastikowych zaślepek kryjących śruby to delikatnie podważaj. Powinien wyskakiwać z zatrzaskami. Tylko ostroznie, bo chyba połamałem z 2 zatrzaski.

Po zdjęciu plastiku będziesz miał dostęp do wszystkich kabli. Tam jest kilka złączek i one lubią zardzewieć. Nie musisz wymieniać całej wiązki, wymień tylko uszkodzone kable ew. kostki. Możesz przylutować nowy kabel w miejsce uszkodzonego i zabezpieczyć koszulkami termokurczliwymi.

I jedna uwaga: jeśli zdemontujesz wiązkę do naprawy i przyjdzie Ci do glowy zatrzasnąć klapę bagażnika, to żeby ją otworzyć będziesz musial wpełzać do kufra od strony pasażera. Zamek klapy jest otwierany elektrycznie, więc przy braku napięcia nie otworzysz jej z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Maiłem ten porblem w Megane IIphI hatchback. Padło podświetlenie tablicy rejestracyjen.

Zdemontowałem plastiki klapy bagaąznika, odkręciłem 4 śruby mocujące plastikową listwę w dolnej części klapy- okazało się, że w miejscu rozwidlenia niebieskiego kabelka na dwa niebieskie kabelki idące do lampek przedów się przepalil- także radzę sprawdzić. kable były połączone na zasadzie splecenia ze sobą i na to taśma izolacyjna( fabrycznie tak to wygląda bo nigdy od nowości tam nie zagladałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam miałem ten sam problem. W firmie mam elektryka i sprawdził czy dochodzi mi pręd do styków podświetlenie rejestracji. Okazało sie że nie dochodził. Po czym rozebrał klapkę w bagażniku i tam prąd był. Następne jego posunięcie to było wyciągnięcie gumowej rurki która idzie między klapą a kabiną,wyciągną kable i po kolei sprawdzał. Okazało sie ze mam przerwany kabel. Szybko połączył i wszystko chodzi cacy. Cała akcja trwała jakie 9-12min. Koszt 1 browar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam podobny problem w swoim MII phII Grandtour - nie działa oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Zanim zabiorę się za rozbieranie klapy chciałbym się zapytać czy jest jakiś bezpiecznik, który może być przyczyną problemu. Szukałem na forum ale w żadnym poście/instrukcji nie ma słowa na temat bezpiecznika oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!