Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pobór prądu na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Centra na swojej stronie podaje ze do scenic II 1,9dci 120KM zaleca sie akumulator centra futura 72AH/720A ja w swoim aucie mam Yuasa 71AH/400A czy problem z rozładowywaniem akumulatora moze byc własnie przez niewłasciwe parametry akumulatora do danego auta :) Prosze o podpowiedzi w sprawie zapytania :!: Dzieki Piotr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mój samochód to Megane 1.6 ,97r 90KM. Ja mam podobną sytuację jak k_witczak. Byłem u gościa sprzedającego akumulatory i prowadzi mechanikę poj. Zrobili mi test rozruchu.

Napięcie rozruchu-10.77V - w normir

Test ładowania bez obciążenia -14.25V, pod obciążeniem 14.17V pulasacja napięcia 0.16V w normie. Dostałem taki wydruk. Pracownik powiedział,że alternator nie chodzi tak jak powinien i coś kradnie prąd. Jest dużo rzeczy do sprawdzenia immo,radio,alarm. dzień roboty i szukania ale chciałem się upewnić i pojechałem do innego gościa typowo elektryka samochodowego. Wszystko zmierzył. Jutro mam dzwonić to umówi mnie na termin. Chciałem odjeżdżać i nie mogłem zapalić auta,rozrusznik nie kręcił a wszystko działało.Zawołałem go i zmierzył i wykazało 0.16A.Powiedział,że coś kradnie prąd,wszedł do auta i zwrócił uwagę na diodę na kierownicy która migała. Ona nie powinna świecić-na szybko powiedział,że załącza się alarm i blokuję auto. w następnym tygodniu jade do niego. Czy możecie mi powiedzieć czy rzeczywiście alarm pobiera prąd i czy jak się go odłączy to problem zniknie.??

Dodam ,że tydzień temu zaczął się ten problem. Żona nie mogła zapalić auta,ja nie mogłem pomóc bo się nie znam nawet nie zwróciłem uwagi czy ta dioda miga. Pomyślałem,że to może rozrusznik.

Edytowane przez Rekin3030
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test ładowania bez obciążenia -14.25V, pod obciążeniem 14.17V pulasacja napięcia 0.16V w normie.

Patrząc na te wyniki to napięcia jak najbardziej w normie i nie widać winy alternatora.

Test pod obciążeniem to były zapalone światła czy coś więcej ?

 

Czy możecie mi powiedzieć czy rzeczywiście alarm pobiera prąd i czy jak się go odłączy to problem zniknie.??

Wróżka dalej nie wróciła z urlopu, może być alarm, może być coś innego. Trzeba odłączać obwody i patrzeć jakie są wskazania.

Tylko jak masz nieoryginalny alarm to on może też odcinać zapłon i jak go wyłączysz to i tak nie odpalisz, ale przynajmniej sprawdzisz co z poborem prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, u mnie ładowanie to około 14,5V z włączonymi światłami oraz radiem i 14,8V z wyłączonymi. Pobór na postoju 0,32A. Auto postoi około 10h na mrozie i nie odpala (akumulator kręci długo). Z tego co wyczytałem to pobór mam za duży jednak jak wygląda kwestia ładowania? Dodam że akumulator ma rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, mam podobny problem tak jak przedmówcy.

Po nocnym postoju auta w garażu, rano mam problem z odpaleniem. Byłem dziś na teście obciążającym akumulatora, wszystko jest ok. Wygląda na kradzież prądu. Wziąłem miernik i pokazuje mi 0,18

Czy przy takim wyniku może być problem z porannym odpaleniem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej, ale coś się jednak dzieje (powinno być 4 razy mniej).

Najprościej będzie wpiąć amperomierz i po kolei wyciągać i wkładać bezpieczniki.

Wtedy powinieneś znaleźć winnego.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyjmować bezpieczniki zrobiłem tak, że na noc odłączyłem akumulator. Rano po podłączeniu niestety dalej nie chce palić, kręci rozrusznikiem i dopiero zapala po mniej więcej piątym razem.

Muszę chyba jechać do jakiegoś elektronika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwarcie w akumulatorze. Sprawdzałeś napięcie przed ponownym podłączeniem?

Test obciążenia akumulatora może nie wykazać zwarcia.

A Paweł ma rację i 180mA to za dużo. W sprawnym aucie powinno być około 50mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Jutro sprawdzę jeszcze napięcie przed ponownym podłączeniem.

@gRRuby myślisz, że to wina akumulatora a nie jakiegoś zwarcia?

Dodam, że jak przykładałem kable z miernika żeby zmierzyć ampery, to mi iskrzyło. Czy to normalny objaw?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gRRuby myślisz, że to wina akumulatora a nie jakiegoś zwarcia?

No to wygląda. Skoro odłączyłeś aku i na drugi dzień była kicha to nie nadmierny pobór instalacji auta go rozładował. Sam się rozładował i jest to częsta przypadłość ogniw kwasowych. Zwarte płyty i duża upływność wewnętrzna. Paradoksalnie test na obciążenie jeszcze pogarsza sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!