Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

prawdopodobnie muszę zmienić tarcze w moim Renault a pojawiła się pewna nieścisłość w tym temacie dotycząca grubości tarcz.

Moje auto to Renault Megane Classic I, silniki 1,6 16V, rok produkcji 2001, sedan. Średnica tarcz to 280mm, wentylowane. Jaka powinna być ich grubość i jakie jest maksymalne zużycie(grubość)?

Prawdopodobnie zdecyduję się na tarcze TRW, nie lubię robić czegoś byle jak. Kolejne pytanie, jakie są parametry klocków, które wskazują na ich wymianę? Moje już są troche jeżdżone, nie wiem czy jest potrzeba wymiany kompletu, czy wystarczy wymiana samych tarcz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maciek12211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość masz podaną w większości przypadków na tarczy ale nowa ma 24mm a minimum podawane 21,8mm (wedle katalogu IC).

Jeśli już zmieniasz tarcze to i obowiązkowo daj nowe klocki.

Tylko przód zmieniasz a tyłu nie ruszasz, masz bębny czy tarcze?

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Jutro będę zdejmował koło żeby pomierzyć itd i zamówię nowe tarcze z klockami.

Z tyłu mam inne rozwiązanie niż z przodu, całe hamulce zabudowane więc chyba bębnowe? Widziałem je tylko raz, ostatnio podczas zmiany opon na letnie, to mój pierwszy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam po czym wnioskujesz że są do zmiany, ktoś ci to podpatrzył i o tym powiedział czy hamulce są słabe? Pewnie bębny ale to możesz potwierdzić sobie w googlach na zdjęciach. Pomyśl jeszcze nad zmianą płynu, koszt nie duży a zyskujemy świeży płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne. Poprzedni właściciel (mój wujek), myślał, że robił samochód u dobrego fachowca, otóż nie.

Okazało się, że na ostatniej wymianie klocków zostały zmienione tylko klocki zewnętrzne. Obecnie te klocki od strony wewnętrznej to stara pordzewiała blacha, bo po klocku już tam nie ma śladu. Dlatego też zmienił się kształt tarczy(pofałdowania), a jej grubość to lekko ponad 18mm. Najpóźniej jutro zamawiam klocki i tarcze.

 

Nie zmierzyłem średnicy tarczy, a przy podawaniu specyfikacji się pomyliłem, mam silnik 1.4. Jaka jest średnica tarczy w takiej renówce? Poza tym, rocznie robię góra 10.000km, myślę, że przejeżdżę góra 50tys tym samochodem. Jaki zestaw będzie odpowiedni dla mnie? Myślałem o BOSCHU, jakie opinie? Szkoda mi kasy komplet albo kombinowanie z TRW, bo nie robię tak dużych przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymieniam komplet.

Sprawdziłem dzisiaj miarką średnicę tarczy, wynosi ona 25,5cm. Czy należy uwzględnić błąd pomiarowy i te tarcze będą pasowały: http://allegro.pl/trw-tarcze-klocki-przod-renault-megane-i-i5987221824.html

Czy to dobry komplet, będzie okej?

Przypominam, renault megane I classic, silnik 1.4, 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, kupilem w niedziele Meganke 1,8 16V i mam pytanie innego gatunku - czy sa dostepne jakies wieksze zaciski na wieksze tarcze niz te 280mm?

Czy wersje Coupe z silnikiem 2,0 16V nie mialy moze wiekszych tarcz?

 

btw - przepraszam za brak polskich literek, ale pisze z kompa ktory ma uszkodzony prawy klawisz ALT i niestety takie sa tego efekty

 

Widzę, że doszliście do porozumienia co do pisowni i się jednak da, dlatego poniższe posty wywalam.

W Regulaminie forum jasno napisano co należy zrobić w takiej sytuacji i kolega moderator słusznie zwrócił ci uwagę.

Doczytaj uważnie. - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie ,

Szanowni Panowie czy któryś z was mogłby mi doradzić czy zestawy wklejone niżej przeze mnie będą pasowały do Megane i ph II 2000 rok , 1.6 16v rxe . Mierzyłem tarcze i ma 280mm . Proszę o opinię , budżet ograniczony ~300zl na caly przód , pewnie to mało ale muszę jakiś zestaw dobrać.

 

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-renault-megane-i-ii-280mm-org-i6612763504.html

 

http://allegro.pl/tarcze-i-klocki-mikoda-renault-megane-i-przod-280m-i6641739347.html

 

http://allegro.pl/textar-tarcze-klocki-przod-megane-scenic-i-ii-280-i6251773106.html

Edytowane przez banano7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzień dobry!
Poszukuje kompletu(tarcze z łożyskami, pierścieniem ABS, klocki) na tył do mojego Renault Megane 1 kombi 1.9dCi 102KM z 2002 roku. Z tego co się zdążyłem zorientować przeglądając forum potrzebuje tarcz 274mm+jakieś klocki. Niestety nie znam się zupełnie na markach- nie wiem czego szukać, czego unikać. Nie ukrywam, że szukam raczej czegoś tańszego. Idealnie byłoby jakby się udało kupić w kwocie do 400zł, więcej jak 500zł dać już na pewno nie mogę.

Jeżdżę raczej niewiele, max 8 tys rocznie i spokojnie- 90% mojej jazdy to dom-poczta-sklep-dom z raz lub maksymalnie dwa w miesiącu "trasa" 150km :-D (Ponoć ma to znaczenie więc wolę napisać)

Najlepiej jakby były już na "dożywocie"- tyle władowałem ostatnio w auto że z 3 lata musi jeszcze pojeździć i na złom.

 

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez karcharot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!