Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgasł wyświetlacz na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

stan licznika z karty można odczytać w czytniku w ASO, przy czym podaje ostatni zapisany w pamięci wyświetlacza, gdy karta była w slocie.

no ale to nie będzie nigdy miarodajne, bo mało kto używa dwóch karta jednocześnie

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułatwię wrudzowi życie <czerwona>

CO MOŻNA ODCZYTAĆ Z KARTY

Oczywiście karta nie służy do weryfikacji prawdziwości przebiegu - bo zawsze się zsynchronizuje ze wskazaniem z wyświetlacza.

Do przekazania danych do karty - karta nie musi być w slocie. Przy Handsfree odbywa się to radiowo - ja moją do odczytu wyciągnąłem z kieszeni spodni, gdzie zawsze ją noszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w ASO to wiem.

Odczytać z karty można tylko to co i z wyświetlacza...

Z resztą po to to jest, żeby nie chodzić do auta.

W karcie nie ma licznika kilometrow ;(

Uszkodzenie przetwornicy skutkuje przedostawniem się iskrzenia na licznik impulsów drogi, co skutkuje dobiciem nawet 40 tys km w kilka dni jazdy z wygaszonym licznikiem.

A odczyt przebiegu z ABSu, skrzyni biegów czy kart nie jest w żaden sposob miarodajny i wiarygodny.

Do "korekty" licznika nie potrzeba wylutowywac VQFa - jest dostep do 93c56 taki ze można wylutować bez ruszania lampy, albo i po kablu można cofnąć .. karty się akutualizują po pierwszym odpaleniu.

Pozatym kto kupuje i patrzy na licznik ...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez wrudz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie pisał, że w karcie jest licznik kilometrów - źle to zrozumiałeś.

Tylko, że w karcie zapisuje się przebieg - ale ten z wyświetlacza. Więc jak ktoś skręci w dól licznik to i na karcie zapisze się ten zmniejszony.

Kto kupuje i patrzy na licznik?

... niestety przeciętny (może i 95%) polak. U nas tylko kupuje się rocznik i przebieg.... A stan samochodu... kto by na takie mało istotne rzeczy patrzył. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w ASO to wiem.
to wszystko wyjaśnia <czerwona> 60-70% ludzi tam pracujących uczy się od klienta/na kliencie, a jeszcze jak przyjedzie taki, co to forum się naczyta i ich uczy to dopiero jest jazda :idea:

 

Dodano: 10 paź 2012 - 23:12

Odczytać z karty można tylko to co i z wyświetlacza...

Z resztą po to to jest, żeby nie chodzić do auta.

czyli można coś odczytać, a jak się drugą kartę trzyma 100 km od auta, to jaki ma przebieg? IMHO taki jaki miała, jak była w slocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopadło i mnie. Licznik kilka razy przygasł na sekundę, było też kasowanie komputera i zegarka oraz km dziennych. Wymontowałem go w weekend, podjechałem do elektronika, który poprawił kilka lutów. Niestety po weekendzie padł całkowicie. Nic nie świeci :lol: do tego miałem trasę na ok. 100 km... . Ciekawe ile nabił kilometrów?

Licznik już wymontowałem. Jutro planuję wysyłkę. Z tego co widzę polecacie El-Cars. Poszperam w sieci i gdzieś wyślę. No chyba, że pojawiły się jakieś nowe także sprawdzone serwisy i możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszych objawach z licznikiem w scenicu II ważna jest szybkość działania.

Przeważnie wystarczy poprawić luty na zaznaczonych elementach

5snkea3lrfb0.jpg

 

Oraz na dławiku (to miedziane kułeczko którego widać tylko fragment z prawej strony

gae931fenl49.jpg

 

Jeśli poprawa tych lutów nie pomoże koniecze jest wylutowanie wyświetlacza co do łatwych nie należy i grozi uszkodzeniem

Foty wklejamy za pomoca forumowego uploadu, tak by nie wchodziły głupawe reklamy i komunikaty. POPRAW! Instrukcja na górze każdej strony

Edytowane przez kudys11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!