Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgasł wyświetlacz na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mi również zgasła deska rozdzielcza kilka dni temu. W tym czasie auto "przybrało" jakieś 80 tys. km. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów: czy ktoś ma namiary na mechanika znającego temat urzędującego na śląsku, tzn. mieszkam w Jastrzębiu, więc czy to Rybnik, Katowice, Gliwice, Bielsko wszystko mi jedno. Zależy mi na czasie, bo nie mam go na tyle żeby gdzieś wysyłać zegary. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz wysyłasz, a auto nadal użytkujesz bez licznika, ale z rozwagą jeździsz albo przy pomocy nawigacji szybkość kontrolujesz. Za kilka dni masz zegary naprawione u siebie, zakładasz i cieszysz się sprawnymi i gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi również zgasła deska rozdzielcza kilka dni temu. W tym czasie auto "przybrało" jakieś 80 tys. km. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów: czy ktoś ma namiary na mechanika znającego temat urzędującego na śląsku, tzn. mieszkam w Jastrzębiu, więc czy to Rybnik, Katowice, Gliwice, Bielsko wszystko mi jedno. Zależy mi na czasie, bo nie mam go na tyle żeby gdzieś wysyłać zegary. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

 

[email protected]

http://dobrymechanik.net/mechanicy/zabrze/pphu-expal-tomasz-korus.html

 

Tutaj masz z zabrza Zabrza ale nie wiem czy aktualne i jakie ceny, sam powoli zaczynam szukać

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz wysyłasz, a auto nadal użytkujesz bez licznika, ale z rozwagą jeździsz albo przy pomocy nawigacji szybkość kontrolujesz. Za kilka dni masz zegary naprawione u siebie, zakładasz i cieszysz się sprawnymi i gwarancją.

dokładnie! a godzinowo biorąc:

- w jeden dzień po południu kurier odbiera

- drugi dzień jeździmy ostrożnie albo z NAVI

- na trzeci dzień po południu my odbieramy od kuriera

tak więc to TYLKO dwa pełne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Panowie za pomoc, wyświetlacz teraz działa "jak ta lala". Wysyłka do Kaczorów pomogła. I wtyczkę też kupiłem, zostało mi tylko ją zamontować. Koszt nieduży, bo naprawa z wysyłką kosztowałą 122zł, a spokój teraz jest, człowiek się nie denerwuje i ma 1 rok gwarancji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam problem taki, że mi około roku temu zgasła całkowicie strona z zegarem i temperaturą, tzn przez jakiś czas gasła np. na kilka dni, a później kilka dni działała. Gdzieś od Października ta strona wyświetlacza nie zapaliła się wogóle :) Całość świeci nie jednorodnie i trochę się przyciemniła więc jeżdżę na całkowicie rozjaśnionym. Od jakichś dwóch tygodni zdarza mu się zgasnąć całkowicie. Kiedyś przejechałem prawie 100km na zgąsniętym, ale zazwyczaj jest tak, że powiedzmy wracam z pracy 20km to kilka razy zgaśnie na kilometr, dwa ,a później znów świeci. Za każdym razem gdy się zaświeci to doda od kilku do kilkunastu kilometrów (czasem wyzeruje wskazania liczników dziennych czasem nie). Rozbebeszyłem maskownice i kiedyś przejechałem kilkadziesiąt kilometrów na odłączonym, kilometrów nie dodawał więc ich stan jakoś sobie wyrównałem w ten sposób więc to nie problem.

 

Dorosłem w końcu do wysyłki tego wyświetlacza do Kaczorów (wiem, powinienem zrobić to rok temu, ale wydawało mi się że znajdę kogoś niedaleko mnie - niestety nie udało się...i tak schodziło). Teraz sprawa taka: jak wysłać ten wyświetlacz, pocztą czy kurierem. Wydawało mi się, że jest jakaś zniżka na to, że człek z forum, ale nie mogę tego znaleźć. Jeśli taka istnieje to gdzie to zaznaczyć.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam posiadam scenic 2 dopiero kupiłem ma 179 tys przebiegu i jadąc zgasł mi cały pulpit tzn. Zegar, licznik, itd gdy otworzyłem maskę zapalił się i tak ciągle gaśnie a po jakimś czasie zapala się ... proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale skoro zegar działa to przetwornica jest sprawna, czyż nie??

Kilka liczników już naprawiałem z S II i zawsze przy padnietej przetwornicy zegar nie działał.

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś taki przypadek?? Skoro działa zegar a licznik nie to może wysypany jest eeprom??

 

Dodano: 02 lut 2015 - 17:09

Czy ma ktoś wsad eepromu??

Edytowane przez manek33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!