Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgasł wyświetlacz na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

podkowa93,

 

Ta usterka to istna żyła złota dla ASO i im podobnych... Niby trochę roboty przy tym jest, bo trzeba wylutować wyświetlacz z płytki i przelutować wszystko na płytce, ale 400 PLN to lekka przesada. Naprawa, nawet z wymianą tranzystora w stopniu końcowym przetwornicy nie powinna kosztować więcej iż 200 PLN.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecił mi ich kolega,który pracuje w autoryzowanym serwisie i sami korzystają z usług tego gościa

A mnie interesuje inna sprawa, czy ASO wtedy kasuje za wymianę części na nową czy za usługę naprawy? Jak byłem na praktyce w ASO to usłyszałem że serwis nie naprawia tych wyświetlaczy, tylko wymieniają na nowy, żeby w razie nieudanej naprawy klient nie wrócił z pretensjami. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02,

 

Ode mnie ASO zażyczyło sobie 2500 PLN za wymianę wyświetlacza na nowy i 1100 za naprawę mojego. Nie skorzystałem. Naprawa poza ASO kosztowała mnie 180 PLN w tym wymiana tranzystora w kluczu przetwornicy i bezpiecznika SMD.

Najciekawsze jest to, że RENAULT doskonale wie, że to jest wada fabryczna i w Anglii oraz Francji pokrywają 80-90 % kosztów wymiany wyświetlacza na nowy, nawet w autach, które już są po okresie gwarancji. Niestety Polska to III-ci świat i tu Klienta łupią jak tylko mogą i gdzie tylko mogą......

 

Pozdrawia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i tak zaskoczony że w autoryzowanym serwisie proponują część jakby nie patrzeć regenerowaną, a w innym mówią że tego się nie robi. Może to sposób na wyrwanie jakiejkolwiek kasy za naprawę jeśli klient zrezygnuje z zakupu części za 2500zł.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko napisałem,żeby inni mogli skorzystać,a 400zł czy to dużo hm..........nie wiem w sumie ale ponoć wylutowywanie tego wyświetlacza w celu naprawy to nie takie proste bez profesjonalnego sprzętu,oni robią jakieś dodatkowe chłodzenie a gwarancja na usługę też do mnie przemawia,a tych elementów wymienionych było więcej niż 2 bo dostałem je w woreczku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wyświetlacz jest lampowy. Jego wylutowanie wymaga pewnej wprawy/doswiadczenia jak i narzędzi ale nie jest to aż taka filozofia. Lutownica grzałkowa z regulacja temperatury i odsysacz wystraczają w zupełności. Na dodatek jeśli wczesnie się zareaguje na resetowanie zegara koszty są MINIMALNE bo polegają na znalezieniu i usunięciu zimnego lutu - nic nie trzeba wymieniac! No ale Panowie nie wolno czekać aż całkiem się coś zepsuje.

Wcale się nie dziwie że biorą 400zl, czysty zysk. Panowie dopóki są klienci dopóty cena nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pawelolsztyn

witam. podczas weekendu kilka razy zresetowal sie zegar i licznik kilometrow dziennych (sred. predkosci, sred, spalania itd.). ponadto zauwazylem, ze w tej samej cyfrze na wyswietlaczu sa miejsca jasniejsze i mniej wyrazne. takze to jest z np. w tej samej kresce od poziomu paliwa. u gory jest jasna-wyrazna a u dolu blada. caly wyswietlacz wydaje sie jakby byl niewyrazny-blady. jakby brakowalo mocy. dodam, ze radio nie resetuje sie. prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelolsztyn, zabieraj sie za naprawę czym prędzej. Zaczytana opinia z innego forum mówi że skoro wyświetlacz nie świeci równomiernie to przyczyną może być niefachowe cofanie licznika, ew. niefachowe manipulowanie przy nim i oczywiście też usterka.

Ponoć przy niefachowym cofaniu licznika zamiast wylutować cały wyświetlacz "fachowcy" wylutowywują jeden rządek nóżek wyświetlacza i wyginają go żeby sobie zapewnić dostęp do pamięci która jest pod wyświetlaczem. Owe wygięcie skutkuje mikropęknięciami a że wyświetlacz jest lampowy nie świeci też równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

ani nie bylo cofania ani nie bylo tym bardziej manipulowania ! nigdy w takie rzeczy sie nie bawilem. przebieg mam oryginalny. zauwazylem ponadto, ze zegar i kilometry nie kasuja sie gdy wylacze silnik, ani nawet gdy wyciagne karte i zamkne auto (sprawdzilem to w ten sposob, ze ponownie wlaczylem start bez sprzegla/hamulca. na wyswietlaczu pojawil sie aktualny zegar i km). natomiast przy odpaleniu auta (start+sprzeglo/hamulec) zegary sie resetuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

dzieki za podpowiedz z tym dodatkowym nabijaniem kilometrow, ale chyba nic takiego sie nie dzieje. i jeszcze jedna dziwna rzecz. rano otworzylem samochod, wlozylem karte i wlaczylem sam start. wyswietlacz sie wlaczyl wraz z radiem i bylo OK. zegar i bierzace kilometry nie zresetowaly sie. nastepnie ponownie wlaczylem start + sprzedlo/hamulec i samochod odpalil. co smiesznego, ze zegar i km takze nie zresetowaly sie. natomiast po wejsciu do auta i "normalnym odpaleniu" auta tj. start+sprzeglo/hamulec - nastepuje jw. reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość pawelolsztyn

no coz ja znalazlem goscia, ktory naprawia wyswietlacz za ... 100 zl + koszty przesylki (2*20 zl) = 140 zl. w poniedzialek dostane przesylke i zobacze czy jest ok. dla zainteresowanych tel. za browara (3 zl) ... zartuje oczywiscie :) .

ps. aktualizacja stanu kilometrow jest zawarta w cenie.

 

dodano 09.05.2010 godz. 20:35

w olsztynskim serwisie renault wycenili na 800-1000 zl, natomiast "najlepszy" olsztynski elektromechanik 700-1300 zl ... he he he

w poniedzialek napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelolsztyn, daj znać po naprawie co i jak. Przed zamontowaniem do auta fajnie byłoby abyś rozebrał licznik i pstryknął fotki żeby ocenić jak fachowo fecet to naprawia. Cena jest dobra i być może przyda się wielu osobom z forum które się spotkają z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

witam. wyswietlacz jak nowy i jest ok. telefon do goscia 692 085173 miejscowosc kaczory (wielkopolska). dobry kontakt i szybka przesylka. udziela rocznej gwarancji. ma aukcje na allegro po 200 zl + przesylka. ja zaplacilem 100 zl + koszty przesylki. zdecydowanie polecam. nie rozbieralem wyswietlacza (znajac zycie mozna cos zepsuc).

dodano

ten gosc jest na forum http://www.kartarenault.republika.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!