Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

fajne fajne ale jedna uwaga:

Po zapaleniu samochodu i wyświetleniu się komunikatu "Oil OK" naciskamy mały przycisk (ten wystający) w zegarach przez kilka sek (ok 2).

 

wystarczy krotko tylko raz nacisnac i poczekac chwilke, samo sie zmieni na odczyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga do

Ustawianie kąta 0 dla elektrycznego wspomagania kierownicy.pkt. 3.Wcisnąć hamulec

& 4. kliknąć start/stop - zapalają się zegary, i jest włączone wspomaganie przy wyłączonym silniku

 

Czy aby nie chodzilo tu o zaciagniecie hamulca recznego. Przeciez wcisniecie hamulca "noznego" plus przycisku start odpali nam auto i to na biegu!

 

Poza tym

Synchronizowanie drzwi.
i zwlaszcza tekst
Naciskamy przycisk od zamykania tych drzwi i trzymamy go do oporu przez kilka sekund.
nie jest dla mnie zbyt jasny. W mojej wersji Pack, niestety nie ma osobnych przyciskow do kazdych drzwi z osobna. Czy u kolegi w wersji Lux takowe wystepuja?

 

I na koniec pytanie odnosnie kasowania

Przebiegu pozostałego do kolejnej wymiany oleju.
U mnie takowego przebiegu komputer juz nie wyswietla a jedynie info w jez. franc. "Vidange Prevoir", co ozn. wymiana oleju. Czy ustawiajac wyswietlanie kompuetra na ten komunikat rowniez pozbede sie go na kolejne 30 tys. lub 2 lata? Dodatkowo denerwujacy jest fakt, iz przy wystepowaniu tego komunikatu zabuzeniu ulega wyswietlanie spalania chwilowego, tragedia dla korzystajacych z tej funkcji!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie chodzilo tu o zaciagniecie hamulca recznego. Przeciez wcisniecie hamulca "noznego" plus przycisku start odpali nam auto i to na biegu!

 

hmm sprobuj a zobaczys MII nie pozwoli odplaic silnika jak jest na biegu i nie ma sprzegla wcisnietego

zanim napiszesz sprawdz!!!

 

nie jest dla mnie zbyt jasny. W mojej wersji Pack, niestety nie ma osobnych przyciskow do kazdych drzwi z osobna. Czy u kolegi w wersji Lux takowe wystepuja?

 

chodzi o przycisk do podnoszenia/opuszczania szyb, chhyba masz dla kazdej szyby osobny???? drobne przejezyczenie wyszlo

 

Czy ustawiajac wyswietlanie kompuetra na ten komunikat rowniez pozbede sie go na kolejne 30 tys. lub 2 lata?

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeciez wcisniecie hamulca "noznego" plus przycisku start odpali nam auto i to na biegu!"

??? Od kiedy hamulec nożny + s/s na biegu uruchomi silnik? Nożny + s/s ale na luzie to się zgodzę.

 

Jak zresetujesz tą informację o wymianie oleju to znowu będzie Ci odliczać od 30tys km do następnej wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - nie sprawdzilem, sadzac naiwnie iz tworcy nie byli na tyle przezorni i nowatorscy by uniemozliwic odpalenie auta pozostawionego na biegu. Tym bardzie ciesze sie iz taka funkcja wystepuje w MII. Pozostaje mi jedynie sprawdzic dzialanie systemu na wlasnej skurze i miec nadzieje ze po tym manewrze wspomaganie sie zalaczy, co bym ustawic mogl katy, o ktorych mowa byla na poczatku - ewentualnie, jak podaja inni, wcisnac s/s na 5sek bez dotykania pedalow i bez wzgledu na to, czy auto pozostawione bylo na biegu czy nie.

 

 

pozdrawiam, z szacunkiem dla kolegow, ktorzy zachowali iscie rewolucyjn czujnosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po reprymendzie Hadsona postanowielm osobiscie sprawdzic trick z ustawianiem katow w ukl. wspomagania kierownicy. Okazuje sie ze w mojej MII z Softem ver. 8.31 nie dziala trick uruchamiania wspomagania przez wisniecie hamulca+s/s+jednoczesnie wrzuconym biegiem. Owszem uruchamiaja sie wszaystkie mechanizmy elektr. ale NIE uklad wspomagania. I co ciekawe, co zreszta juz sami zauwazyliscie, pojawia sie znaczek akumulatora na konsoli co swiadczyloby o mankamencie tegoz elementu i jego wplywie na brak zalaczonego wspomagania.

 

Tak wiec, przy najmniej w starszych/pierwszych, wersjach MII trick sie nie sprawdza. Ponadto ow trick, i tu musi Szanowny Hadson uznac moje wczesniejsze argumenty, jest tozsamy z przytrzymaniem przez kilka sekund przycisku s/s bez wrzuconego biegu i bez hamulca (ktos juz o tym pisal wczesniej)!

 

Pozdrawiam zyczac udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!