Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie pokręteł nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam problem z oświetleniem pokrętła siły nawiewu i temperatury nawiewu. Są trzy żaróweczki. Wymieniłem 3 po były spalone a świeci tylko 1 u góry przy rozdziale nawiewu. Czy ktoś wie co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taternik, Jeszcze raz rozebrać i lekko poodginać styki w cokołach, jak i te które mostkują z płytką. Sprawdzić czy świeci przed poskładaniem panela z konsolą. Wszystkie są na jednym obwodzie więc nie ma przebacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanko,

jak zdjąc te cholerne pokrętełka od nawiewów, pewnie cały panel trzeba ale nie bardzo wiem jak. To samo się tyczy pstryczków od awaryjnych i zamykacza drzwi.

Taternik- daj info jakie tam są żarówki to odrazu kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki W2W wyciągasz popielniczkę,

2ae3c4f9d2a0ac1e.jpg

odkręcasz 2 śrubki T20 klucz torx T20potem następne 2 śrubki T20 wtedy energicznym ruchem w dół ściągamy ten czarny plastik razem z panelem nawiewu

odłączamy linki regulacji nawiewu ciepło-zimno regulację miejsca oraz wtyk elektryczny, linki płaskim śrubokrętem naciskamy na zatrzask i wyciągamy linkę do góry następnie mając cały panel na ręce naciskamy wkrętakiem zatrzaski i zdejmujemy przednią część po nią masz żaróweczki UWAGA NA SPRĘŻYNKĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy aby na pewno trzeba rozbierać panel? Przecież żarówki są w cokołach, wykręcanych na pół obrotu bez potrzeby rozkładania panelu. Aha u mnie w I phII panel od nawiewów jest tylko na zatrzaski - śrubki są jedynie przy popielniczce ( i nie jest tak, że po brakuje mi śrubek, bo ktoś nie wkręcił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Wybaczcie za ogromny odkop, ale nie chciałem zakładać kolejnego takiego samego tematu. Pytanie pewnie banalne..Jak wyjąć te żaróweczki ? W którą stronę one wychodzą ? :D I jakie mają oznaczenie ? gdzie je kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno to robiłem, ale z tego co pamiętam to trzeba wyjąć panel klimatyzacji.

Pamiętam,że do jednej chyba nie maiłem dostępu, musiałem rozebrać cały panel, ale ja mam ciut inny niż na zdjęciu powyżej.

Wybebeszenie panelu to parę minut. Co do lampek to są typowe, ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym. Oznaczenia Ci nie podam bo nie pamiętam, poszukaj na forum, są chyba nawet fotki żaróweczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko rozebrać to wiem, chociaż przy okazji rozkalibrowałem regulacje temperatury, bo odpinałem linki.. :/

Chodziło o to jak wyciągnąć same żaróweczki, z oprawką czy bez. Okazało się, że oprawki były lutowane i wymieniłem same żaróweczki W1.2W. W podświetleniu zegarka i licznika te oprawki też są lutowane czy wystarczy np przekręcić i wyciągnąć ? Czy też wyciąga się same te malutkie żaróweczki z oprawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!