Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prędkościomierz nie działa + SERV ABS ESP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem:

 

przestał działać prędkościomierz, licznik km przestał naliczać km,

prędkościomierz jako taki jest sprawny (w trybie testowym wskazówka pracuje poprawnie) ale podczas jazdy ani drgnie, licznik km też działa ale pokazuje ciągle ten sam odczyt

 

dodatkowo, następnego dnia zapaliły się kontrolki SERV, ABS i ESP,

jeżdżę tak od tygodnia, w tym czasie dwukrotnie zdarzyło się, że po odpaleniu kontrolki niczego nie sygnalizowały i np. ABS działał; ale przy następnym odpaleniu kontrolki już świecą i historia się powtarza;

w tym czasie prędkościomierz nie zadziałał ani razu

 

rozmawiałem z "zaufanym" mechanikiem:

po objawach i po rozmowie z serwisem Renault'a stwierdził, że do wymiany będzie element sterujący ABS'em (i chyba ESP, stojąc przodem do samochodu to "coś" mamy pod maską po lewej stronie schowane tuż za prawym światłem) - podobno była cała "trefna" seria tych urządzeń - a koszt takiej przyjemności to 5 do 7 tyś zł, słowem masakra ...

 

tak sobie jednak myślę, skoro czasami ABS i ESP ożywają to może nie jest tak źle, i wystarczy sprawdzić elementy instalacji ?

 

czytałem inne wątki z podobnymi opisami (prędkościomierz), generalnie pojawia się sugestia dot. czujnika osadzonego w skrzyni biegów

czy ktoś miał podobne problemy (jednoczesna sygnalizacja ABS i ESP) i wie gdzie szukać problemu ?

 

z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach prędkość "jest brana" z czujnika ABS znajdującego się na kołach przednich. W związku z powyższym najpierw spróbuj je przeczyścić i przy okazji pooglądaj czy niema gdzieś przetartego/przełamanego kabelka.

Wizyta na komputerze nie koniecznie w ASO może być bardzo pomocna w zdiagnozowaniu usterki.

Jak to nie zadziała to dopiero wtedy bierz się za wymianę pompy ABS, choć z jakiegoś rozbitka na pewno będzie dużo tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych modelach prędkość "jest brana" z czujnika ABS znajdującego się na kołach przednich.

Dziękuję za info.

 

Czujnik zamontowany jest na obu kołach czy tylko na jednym z nich ? (którym?)

I jak mniej więcej toto wygląda ...

 

[ Dodano: 2008-08-28, 16:11 ]

Czujnik zamontowany jest na obu kołach czy tylko na jednym z nich ? (którym?)

Czytam własne pytanie i sam się uśmiałem - jasne, że czujnik ABS musi być na obu kołach.

Pytanie raczej, czy prędkość odczytywana jest jednocześnie z obu czy tylko z jednego z nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiałem się nad tym,

sprawdź dla pewności obie strony, wszystko co potrzebne zajedziesz na forum wykorzystując :)

Podobny temat już był, wystarczy poszukać

 

 

BTW

Wg mnie temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem:) scenica 2,0 z 98r.Pojawił się problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów.Zapalając samochód raz urządzenia pracują ,innym razem nie,czasem w trakcie jazdy też się wyłączą,obrotomierz zawsze ok.Myślałem że długo stał i jakieś zaśniedziałe styki,kabelki -przerwa,itp...Mechanik podpiął pod kompa i wszystko (teoretycznie )gra,bo problem nie znika,twierdził że trzeba podpiąć jak jest usterka ,czyli nie działa.Posprawdzał połączenia,i diagnoza brzmi-jakiś błąd w elektronicznym sterowaniu od czujnika abs.Może źle go zrozumiałem ale twierdził że są po dwa czujniki na przednich kołach ?Zastanawiałem się jak sprawdzić czy taki czujnik działa prawidłowo,niż pójść na łatwiznę i wymieniać,ew jaki koszt tych czujników ?

 

[ Dodano: 2008-08-31, 15:59 ]

Dowiedziałem się tych czujników jest po jednej sztuce na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!