Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tutaj bo sam nie wiem jak rozwiazac ten problem.

 

Normalnie mam na min a jak odkręce korek to zasysa lub wypycha mi powietrze ze zbiorniczka i płyn rosnie do połozenia max.

 

Zastanawiam sie czy nie dolac ponad max, zagrzac auto i wtedu juz korka nie odkręcac i moze zostanie juz na moziomie prawie max.

 

Co o tym sądzicie?

 

Nie wiem tez jaki tam jest plyn, zamierzam dolac dynagel 2000.

mozna tak zamieszac ?

 

Proszę o sugestie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz jaki tam jest płyn to lepiej nie dolewać tylko wymienić. Jest jeszcze pytanie czy płyn ci uciekł czy wyparował: w pierwszym wypadku można dolać płynu (takiego samego) natomiast w drugim zalecane jest dolać wodę destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wyparowaniu poznać, że to nie płyn?

 

W sumie dlaczego nie wolno mieszać płyny z wodą destylowaną?

Ja musze uzupełnić około 0,1 l bo mechanicy szukali przyczyny wycieków i chyba odkręcili też korek chłodnicy (i pewno wyparowało?), bo po wizycie mam na poziomie minimum.

I w sumie nie wiem co tam jest nalane, zamierzam kupić petrygo Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dolejesz wody destylowane to rozcieńczysz płyn - latem nie poczujesz wielkiej różnicy, ale zimą możesz mieć problemy bo np twój płyn w chłodnicy zamiast zamarzać przy -28 stopniach zamarznie przy np -10 st. Najlepiej dolewać taki sam płyn jak był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony glikol wrze w temp ok 200°C, woda w 100°C.

Przy normalnej eksploatacji samochodu szybciej ucieknie woda niż glikol.

Jak nie ma wycieków, płynu nie ubywa w zastraszającym tempie, nie został "wylany" przy okazji jakiejś naprawy, należy dolać odpowiednią wody i tyle. Nie wpłynie to drastycznie na temp. zamarzania płynu, a wręcz może ją poprawić.

W płynach chłodniczych opartych na glikolu, czyli praktycznie wszystkich dostępnych, na rynku, temp zamarzania zależy od stosunku objętościowego woda/glikol.

Generalnie przy stosunku bliskim 1:1 płyn chłodniczy ma najniższą temp. zamarzania.

Oczywiście wszystko zależy od stosowanego glikolu, ale trzeba by tu zrobić mały wykład. :-)

Kto jednak jest zainteresowany może wrzucić temat w gugla.

 

PS

Płynów nie należy mieszać dlatego, że stosuje się różne glikole, które po zmieszaniu mogą nie mieć odpowiedniej temp. zamarzania/krzepnięcia. Dodatkowo mogą zawierać różne inne środki, które mogą wchodzić ze sobą w reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!