Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

konflikt radio - stacyjka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ostatnio kupiłem sobie radyjko pioneer deh-4000. Instalacja przebiegła szybko jednak jest jeden problem - radio gra w momencie przekręcenia kluczyków w pozycję A (palą się wszystkie kontrolki testowe [paliwo, olej, ręczny, etc..]) lub jedynie przy włączonym silniku.

Próbowałem zamienić kabelki - żółty z czerwonym - niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. Efekt był ten sam - radio dało się dopiero włączyć po przekręceniu kluczyka w pozycję A i dalej.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia samej stacyjki..

U mnie sekwencja przekręcenia kluczyka wygląda następująco:

1 - można wyciągnąć kluczyk, wszystko wyłączone

A - zapalają się lampki kontrolne, ogólnie elektronika ON

2 - powtórnie zapala się większość lampek kontrolnych (jakby powtórzyć punkt od 1 do A)

3 - zapłon silnika

 

Stąd moje pytanie:

 

Czy w pozycji A nie powinny działać jedynie takie urządzenia jak wew. oświetlenie, elektryczne szyby i np. radio, a dopiero w pozycji 2 lampki kontrolne i etap przygotowania do odpalenia silnika?

Również zastanawia mnie sprawa przejścia z 3 do 1go etapu. Standardowo po odpaleniu silnika kluczyk automatycznie odbija do pozycji 2, chcąc go zgasić dając go w położeniu A obroty silnika nagle się podnoszą (o około 500/min) po czym wracają do pracy jak na biegu jałowym. Dopiero ponowne przekręcenie kluczyka (w pozycję 1) gasi silnik.

 

Przepraszam z góry za tak długi post ale chciałem wytłumaczyć ten problem najlepiej jak potrafiłem, bo na moją logikę to coś chyba "siedzi" w stacyjce.

 

ps. Mija kolejny miesiąc jak mam swoją Renię i pomimo tych drobnych wad jestem nią zauroczony :) Autko pod każdym względem mnie zachwyca. W przyszłości chcę ją "ubrać" w układ ABS na zimę i klimatyzację na lato, ale o tym kiedy indziej i w innym topicu ;-)

 

Pozdrawiam Wszystkich !

 

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marius, czy działa instalacja poprawnie po odłączeniu radia :)

 

kluczyk na raz i działają nawiewy i radio. Kuczyk na dwa i zapalają się kontrolki i zapłon.

opis podłączenia radia np. tu: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=73107...ighlight=#73107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio gar tylko i wyłącznie jak masz kluczyk w pozycji A i 2, oraz przy zapalonym silniku, renufki tak mają. Jak zrobić żeby radio grało ciągle i dlaczego tego nie robić znajdziesz w dziale "Car Audio"

Z "gaszeniem" silnika to rzeczywiście coś nienormalnego masz. U mnie po prostu przekręcam w pozycję A i silnik gaśnie bez dodatkowych "efektów", na raz , a nie dwu etapowo. Nie wiem co to :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!