FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Maglownica - regenerować czy kupić używaną?? - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Maglownica - regenerować czy kupić używaną??

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   wiadom 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.5 dci
  • Przebieg (tys.km):120000

Napisano 03 wrzesień 2008 - 08:18

Mam problemik.
Padła mi przekładnia kierownicza. Dochodzą z niej dziwne odgłosy, strasznie wali na nierównościach. Byłem w serwisie by ją wyjęli do regeneracji. Po sprawdzeniu wymienili końcówkę kierowniczą i powiedzieli ż taki luz na przekładni to ma połowa meganek i nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo.
Dziwna dla mnie to sprawa, bo jeżdżąc wkurzają mnie tak głośne odgłosy dochodzące z zawieszenia. Są tak głośne, że niekiedy nawet ludzie się odwracają. Nie wydaje mi się by było to bez wpływu na bezpieczeństwo.
Chyba wrócę do tego serwisu, ale moje pytanie:

Czy regenerować maglownicę czy kupić jakąś używaną (np. na Allegro)?

Jak uważacie?
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   maly1984 

• Silnik:będzie 1,6
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:40

jak kupisz na allegro to nie masz pewności że przyślą ci gorszą niż masz!!! ja też miałem takie rozterki ale regenerowałem i jestem zadowolony z efektu, zdecydowałem się na regenerację ponieważ wcześniej oglądałem kilka innych z mechanikiem i każda okazała się gorsza od mojej przed regeneracją
pożegnanie z forum, dzięki za wszystko, megi sprzedana, nowe auto na wyciągnięcie ręki
pozdrawiam
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   cienislaw 

Napisano 03 wrzesień 2008 - 12:42

regenerowac - dostajesz gwarancje na regeneracje. nie wiem ile wolaja za uzywana, ale za demontaz, regeneracje, montaz powinienes sie zmiescic w 800-900zl. jest serwis na przedzalnianej przy tuwima i na tramwajowej przy narutowicza - w tym drugim w pazdzierniku mam zamiar dac do regeneracji. u mnie jest luz po prawej stronie, poczatkowo wydawalo sie ze to na drazkach, ale po demontazu wyszlo ze na przekladni.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   wiadom 

• Silnik:1.5 dci
  • Przebieg (tys.km):120000

Napisano 11 wrzesień 2008 - 11:30

Jednak kupiłem używaną. Maglownica jest z 2007 r. Jest w idealnym stanie. Zobaczymy jak będzie po założeniu.
Zapłaciłem za nią wraz z przesyłka 420 zł. Dostałem kompletna maglownicę wraz z drążkami i końcówkami. Osłonki gumowe są jak nowe.

Dam znać jak już ją założę.

[ Dodano: 2008-09-17, 08:00 ]
No i stało się... Zaryzykowałem i kupiłem używkę.
Maglownica zamontowana. Jest w idealnym stanie. Nie posiada żadnych luzów, ani dziwnych trzasków.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   chrzan49 

• Grupa: Użytkownik
  • Silnik:1,9 dci
  • Przebieg (tys.km):85000

Napisano 27 wrzesień 2008 - 17:38

Witam. Moja w Scenic 1 faza 2(lifting) padła po 70tkm.Dałem do regeneracji i tu problem bo była SMI nierozbieralna.Mili panowie bez mej zgody założyli regenerowaną i zaspiewali 2000 (tylko). Ponieważ miałem nóz na gardle wyawanturowałem 1800.Przejechałem 18tkm i jest ok. Ta była ze wspomaganiem hydraulicznym.

W Scenicu 2 jest prosta bo wspomaganie elektryczne i można uzywke dostać taniej niz do starszego modelu.
Pozdrawiam
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   lukaspik 

• Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 28 wrzesień 2008 - 17:21

Ja do swojego scenica z wymianą dałem 900zł. Na razie wszystko ok <czerwona>
ZAWSZE LPG!!!
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   macterror 

• Silnik:1.5
  • Przebieg (tys.km):139

Napisano 21 listopad 2008 - 10:51

Panowie,

mam pytanie - czy maglownice warto możliwie szybko regenerować czy można jeszcze trochę pojeździć - miesiąc, dwa? U mnie stuka i jest to denerwujące ale wycieków nie ma i dokładnie to samo usłyszałem od mechaników - nie ma to wpływu na bezpieczeństwo.

Inna sprawa, że na przeglądzie do dowodu mogą się do tego przyczepić a mam go niebawem,

Dajcie znać co sądzicie - wymieniać od razu czy pojeździć i zrobić za jakiś czas,

dzięki
maC
maC
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Piok 

• Silnik:K4J 750
  • Przebieg (tys.km):55000

Napisano 21 listopad 2008 - 12:15

jeżeli zamierzasz trzymać to autko to nie ma co czekać z robotą.
pzdr
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Lewy 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:MIIphI GT
  • Silnik:2.0 16V
  • Przebieg (tys.km):130

Napisano 21 listopad 2008 - 17:27

macterror, - może na początek warto wykasować luz zazębienia. Widzę, że jesteś z Łodzi, więc na Rzgowskiej zrobią to od ręki. Może wystarczy.
Megane II GT 2.0 16V
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
S. Lem
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   chrzan49 

Napisano 21 listopad 2008 - 19:36

Macterror, az strach Ci odpowiadać po takim nicku.Jaką Ty masz megankę? Typ,rocznik?Jaka maglownica;elektryczna czy hydrauliczna?
Tu nie ma wróżbitów!Pozdrawiam
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   lepper_pl 

• Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.6 16V K7M 734
  • Przebieg (tys.km):212000

Napisano 22 listopad 2008 - 02:03

dodam że ja planuję regenerację już od bardzo dawna ale w planach to już tylko raczej pozostanie. Podobno już od 100tys puka i jak na razie puka sobie dalej. Nie ma przecieków więc śmigam,
pozdrawiam
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   meszuzel 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1,5 dci
  • Przebieg (tys.km):135

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:33

Koledzy,... też dochodzą domoich uszu jakieś stuki z przodu u jednego z mechaników jak byłem to powiedział że jest luz na listwie (chodziło mu chyba o maglownice) i powiedział że trzeba robić. Pojechałem do gościa który zajmuje sie wyłącznie zawieszeniem, sprawdzili i powiedzieli że jest ok. Nie dawało mi spokoju i pojechałem jeszcze do serwisu żeby sprawdzili zawieszenie i też powiedzieliże jest dobrze. Stkuki słychać na dziurach i to żadko. Czy macie jakiś pomysł. Z dzizdziny mechaniki jestem raczej kiepski. Mam tam chyba chydrauluiczne i elektryczne wspomagania (raczej napewno) Megi drugiej generacji.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   chrzan49 

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:40

Byłeś w 3 serwisach.Jeden coś tam zdiagnozował(przekładnię kierowniczą).Pozostałe nie ustaliły.Jak my Ci możemy na odległość pomóc? Bardzo wiele przyczyn może generować stuki.Diagnoza o tyle trudna ,że pojawiają się sporadycznie.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   lepper_pl 

• Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.6 16V K7M 734
  • Przebieg (tys.km):212000

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:54

meszuzel, poczytaj na forum o łożyskach kolumny mcphersona. Dodatkowo na początek gumy drążka stabilizatora. Podjedź do Szlawskiego ale nie wal na serwis tylko od razu na ich stację kontroli pojazdów i poproś pana aby przejrzał Ci przód i popatrzył od czego to pukanie. Zapłacisz jakieś 20 -30 zł za taką przyjemność ale może czegoś się dowiesz.
pozdrawiam
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   chrzan49 

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:06

Odpisz ,czy zdiagnozowali i naprawili.
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1