Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica - regenerować czy kupić używaną??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik.

Padła mi przekładnia kierownicza. Dochodzą z niej dziwne odgłosy, strasznie wali na nierównościach. Byłem w serwisie by ją wyjęli do regeneracji. Po sprawdzeniu wymienili końcówkę kierowniczą i powiedzieli ż taki luz na przekładni to ma połowa meganek i nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo.

Dziwna dla mnie to sprawa, bo jeżdżąc wkurzają mnie tak głośne odgłosy dochodzące z zawieszenia. Są tak głośne, że niekiedy nawet ludzie się odwracają. Nie wydaje mi się by było to bez wpływu na bezpieczeństwo.

Chyba wrócę do tego serwisu, ale moje pytanie:

 

Czy regenerować maglownicę czy kupić jakąś używaną (np. na Allegro)?

 

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz na allegro to nie masz pewności że przyślą ci gorszą niż masz!!! ja też miałem takie rozterki ale regenerowałem i jestem zadowolony z efektu, zdecydowałem się na regenerację ponieważ wcześniej oglądałem kilka innych z mechanikiem i każda okazała się gorsza od mojej przed regeneracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerowac - dostajesz gwarancje na regeneracje. nie wiem ile wolaja za uzywana, ale za demontaz, regeneracje, montaz powinienes sie zmiescic w 800-900zl. jest serwis na przedzalnianej przy tuwima i na tramwajowej przy narutowicza - w tym drugim w pazdzierniku mam zamiar dac do regeneracji. u mnie jest luz po prawej stronie, poczatkowo wydawalo sie ze to na drazkach, ale po demontazu wyszlo ze na przekladni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem używaną. Maglownica jest z 2007 r. Jest w idealnym stanie. Zobaczymy jak będzie po założeniu.

Zapłaciłem za nią wraz z przesyłka 420 zł. Dostałem kompletna maglownicę wraz z drążkami i końcówkami. Osłonki gumowe są jak nowe.

 

Dam znać jak już ją założę.

 

[ Dodano: 2008-09-17, 08:00 ]

No i stało się... Zaryzykowałem i kupiłem używkę.

Maglownica zamontowana. Jest w idealnym stanie. Nie posiada żadnych luzów, ani dziwnych trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Moja w Scenic 1 faza 2(lifting) padła po 70tkm.Dałem do regeneracji i tu problem bo była SMI nierozbieralna.Mili panowie bez mej zgody założyli regenerowaną i zaspiewali 2000 (tylko). Ponieważ miałem nóz na gardle wyawanturowałem 1800.Przejechałem 18tkm i jest ok. Ta była ze wspomaganiem hydraulicznym.

 

W Scenicu 2 jest prosta bo wspomaganie elektryczne i można uzywke dostać taniej niz do starszego modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

 

mam pytanie - czy maglownice warto możliwie szybko regenerować czy można jeszcze trochę pojeździć - miesiąc, dwa? U mnie stuka i jest to denerwujące ale wycieków nie ma i dokładnie to samo usłyszałem od mechaników - nie ma to wpływu na bezpieczeństwo.

 

Inna sprawa, że na przeglądzie do dowodu mogą się do tego przyczepić a mam go niebawem,

 

Dajcie znać co sądzicie - wymieniać od razu czy pojeździć i zrobić za jakiś czas,

 

dzięki

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że ja planuję regenerację już od bardzo dawna ale w planach to już tylko raczej pozostanie. Podobno już od 100tys puka i jak na razie puka sobie dalej. Nie ma przecieków więc śmigam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy,... też dochodzą domoich uszu jakieś stuki z przodu u jednego z mechaników jak byłem to powiedział że jest luz na listwie (chodziło mu chyba o maglownice) i powiedział że trzeba robić. Pojechałem do gościa który zajmuje sie wyłącznie zawieszeniem, sprawdzili i powiedzieli że jest ok. Nie dawało mi spokoju i pojechałem jeszcze do serwisu żeby sprawdzili zawieszenie i też powiedzieliże jest dobrze. Stkuki słychać na dziurach i to żadko. Czy macie jakiś pomysł. Z dzizdziny mechaniki jestem raczej kiepski. Mam tam chyba chydrauluiczne i elektryczne wspomagania (raczej napewno) Megi drugiej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meszuzel, poczytaj na forum o łożyskach kolumny mcphersona. Dodatkowo na początek gumy drążka stabilizatora. Podjedź do Szlawskiego ale nie wal na serwis tylko od razu na ich stację kontroli pojazdów i poproś pana aby przejrzał Ci przód i popatrzył od czego to pukanie. Zapłacisz jakieś 20 -30 zł za taką przyjemność ale może czegoś się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!