Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cisnienie w oponach po zmianie rozmiaru kół


Columb

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz mam problem. Seryjnie mialem kola 205/55R16 i na naklejce informujacej o cisnieniu jest napisane ze cisnienie ma byc 2,3 przod i tyl w przypadku jazdy 3 osob i malego bagazu. A przy pelnym obciazeniu ma byc 2,8 przod i 2,7 tyl.

Teraz mam koła 225/45R17 i naprawde nie wiem jakie ma byc prawidlowe cisnienie w tych kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columb, zrób wszędzie 2,6 i powinno wystarczyć. Taki szeroki i niski kapeć musi mieć na naszych drogach trochę więcej ciśnienia żeby nie dobijać na dołkach (chyba że jeździsz 50 km/h :) ). A jak będzie za bardzo podskakiwał na zakrętach to zejdź np do 2,5. Najlepiej zresztą sam dobierzesz stosunek komfort/przyczepność podczas jazd próbnych.

P.S. Fajnie musi gablota wyglądać na takiej feldze, ale w koleinach to Ci nie zazdroszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zrób wszędzie 2,6

poza tym mógłbyś zdradzić jaką furką teraz jeździsz byłoby znacznie łatwiej, wartość 2,6 będzie w miarę rozsądna jednak to już musisz dopasować do swojego stylu jazdy i ciężaru auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam i pozdrawiam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum.

 

Mam podobny problem to znaczy z ciśnieniem w oponach do Renault Scenic 1.9 cDi 2001 rok.

Nie pytajcie mnie co i jak bo kupiłem ten samochód już z takimi ponoć dość nietypowymi dla tego auta oponami na alufelgach - 205/50 zr przód i 205/50 r tył.

 

Proszę o radę jakie powinno być ciśnienie w oponach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draugdin, nie wiem czy rozmiar 205/50 r16 jest nietypowy,w instrukcji obsługi do tego modelu Scenica jest podany taki właśnie rozmiar.Ciśnienia tam podane to: przód 2.2; tył 2.0; a przy pełnym obciążeniu 2.3 we wszystkich kołach.Ja mam wszędzie 2.3.

post-7284-1240073183_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcji obsługi do tego modelu Scenica jest podany taki właśnie rozmiar
jak dobrze pamiętam i nawet upewnie się to w instrukcji jest rozmiar fabryczny 195/60 R15 a ciśnienie jak najbardziej 2.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!