Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph I] Dwa tylne światła przeciwmgielne


macv6

Rekomendowane odpowiedzi

ja też miałem tylko lewy tylny halogen -do wczoraj. Podczas zabawy z choinkowym oświetleniem z tyłu (brak lewego kierunku po naciśnięciu stopu + podświetlenie halogena na desce) wyłamałem po prostu blokadę na obudowie dla żarówki, założyłem nową i mam przynajmniej 2 tylne halogeny.Powiem,że poprzeczna blokadka b.łatwo się wyłamuje tak jakby była przeznaczona do usunięcia tylko ktoś o tym zapomniał ;-) Po włączeniu wszystkich dostępnych tylnych żarówek NIEŹLE JARZY <czerwona> ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja też mam mały problem z przeciw mgielnymi i proszę o pomoc .

Żarówki są na 100% w pełni sprawne , ale jest taki problem ,że nie pali mi się prawy tylni przeciw mgielny i prawy przedni . Czy to może być jakoś powiązane czy raczej dwie oddzielne usterki , nie wiem jak to jest z tymi przepisami ale zdaje mi się że z tyłu mam dwa przeciw mgielne .

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki posprawdzaj na początek, później styki.

Z tyłu możesz nie mieć żarówki, jak nigdy tam nie zaglądałeś to jest okazja żeby to zrobić <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moje pytanie dotyczy świateł przeciwmgłowych tylnych <ok> , żarówki są dobre :mrgreen: , bezpieczniki też ale nie działają (przednie są ok). Z góry się przyznaję, że nie przeczytałem "wszystkiego" więc może takie pytanie już było, jeśli tak to proszę mnie naprowadzić gdzie to jest :P

DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, narazie zbieram wszystkie pomysły, i gdy przyjdzie "sobota" wolna od pracy to jeszcze raz posprawdzam wszystko, bo w tygodniu po południu już jest ciemno, a nie należe do tych szczęśliwców co mają garaż :-?

Światełka już (dopiero) działają. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Tylny ma być lewy, więc nic dziwnego, że prawego nie ma.

Sorry, że odgrzewam starego kotleta ale wystarczy lektura "ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia", DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 22 sierpnia 2013 r. Poz. 951 strona 56 - mogą być 1 lub 2.

 

PZDR Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak dla potomnych. W rozporządzeniu na stronie gdzie jest tabelka ( w moim pdf'ie jest to strona 56 ) pisze wyraźnie że pojazd może mieć 1 lub 2 światła przeciwmgłowe. Wcześniej na stronie 19 w treści jest napisane że samochód ma mieć światło przeciwmgłowe, a później napisane jest że światło główne ma być po lewej stronie aby oznaczało skrajnie pojazdu by kierowca wiedział z daleka że ma do czynienia z samochodem.

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Swego czasu zdemontowałem, po czym wypolerowałem na filcowym kole polerskim z zastosowaniem zielonej pasty polerskiej. (takiej do metalu)

Plastik jest wypłowiały tylko z gładkiej, zewnętrznej strony.

Nie wiem czy różnica będzie widoczna

Na 1 focie stan lamp przed polerką w 2006 roku (porównaj do lamp zespolonych)

Fota 2, to krótko przed sprzedażą w grudniu 2012. Tu niestety cały tył pokryty warstwą brudu z solonego asfaltu na A1.

Porównanie z zespolonymi (są prawie identyczne) wskazuje że przez te 5,5 roku ponowne wypłowienie nie nastąpiło.

post-2372-0-98092400-1459455475_thumb.jpg post-2372-0-54873300-1459455488_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!