Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph I] Dwa tylne światła przeciwmgielne


macv6

Rekomendowane odpowiedzi

W megance mam tylko jedno tylne światło przeciwmgielne, w drugim w lampie jest taki jak gdyby plastikowy szlaban żeby żarówka nie weszła do lampy, jednak na tej płytce z żarówkami idą do gniazdka te metalowe blaszki. Dzisiaj postanowiłem żeby zrobić sobie dwa światła lecz po włożeniu żarówki ona nie świeciła świeciło tylko jedno światło. Wie ktoś co trzeba zrobić żeby to świeciło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, ale w niektórych samochodach światła tylne przeciwmgłowe po obu stronach są montowane seryjnie i w Polsce nikt na to nie zwraca uwagi. W coupe też mam po obu stronach i nikt tam nie majstrował.

Znam przepisy, ale wydaje mi się że zapis dotyczący tych świateł pamięta czasy maluszka z dodatkową czerwoną lampką przy zderzaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i tu jest różnica - seryjnie są OK - przerobione już nie :!:

Właśnie, bo tu jest POLSKA to można :) - może trzeba wreszcie nauczyć się przestrzegania przepisów. :)

zapis dotyczący tych świateł pamięta czasy maluszka

Proste, póki nikt tego nie zmieni, jest obowiązujący. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, rozumiem Cię w 100% i nie mam żadnej pretensji do Ciebie.

macv6, sprawdź w bezpiecznikach czy nie brakuje gdzieś bezpiecznika, bo auto mogło być przygotowane pod anglika i wystarczy wrzucić bezpiecznik. Jeśli nie to możesz pociągnąć kabel z jednej lampy do drugiej i tyle (mało profesjonalny sposó:).

A ja jak będę w salonie Renault to włączę światła i sprawdzę czy w nowych Reniach świecą obie strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zamotam jeszcze bardziej :)

tak mi dziś przyszło do łepetyny, by te dwa przeciwmgłowe na klapie, na blendzie obok tablicy, podłączyć przez przekaźnik ze światłami STOPU. Taki 4 i 5 STOP, czyli czerwona choinka w czasie hamowania :) Przekaźnik po to, by na stałe nie świecił stop (w lampach i dodatkowy na górze klapy) jeśli będą włączone przeciwmgłowe. Dawno nic w Reni nie przerabiałem z drucikami to mnie aż korci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz pociągnąć kabel z jednej lampy do drugiej i tyle (mało profesjonalny sposó:)
wypraszam sobie... :) a ten temat pojawił się już na forum, po tym jak ja podpiąłem u siebie drugie p.mgielne... o TUTAJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, tylko żeby diagnosta się nie czepiał :)

Tak w międzyczasie przeglądania forum wyskoczyłem do clio, sprawdziłem, też była zaślepka żeby nikt nie kombinował, no ale cóż, wywaliłem ją, wsadziłem żarówkę i działa! Bez żadnych przeróbek. Tak czy siak, żarówki już tam nie ma bo silniczek ma ciężko napędzić radio, a co tu mówić o dodatkowej żarówce :)

DrNO, czyli jak to zrobiłeś u siebie? Bo rozumiem że żarówka była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, pociągnąłem kabel :) od lampy lewej, do lampy prawej. kupiłem za pare zł wtyke na szrocie z pinami, jeden podlutowałem pod kabel i wsadziłem w prawą kostkę, analogicznie do lewej kostki. Działa od kopa, masa jest już doprowadzona (!!!) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem żeby zrobić sobie

a wcześniej poczytaj przepisy ruchu drogowego i forum bo już o tym była mowa.

 

Postanowiłem to zrobić gdy zobaczyłem u kolegi w Lanosie, że świecą dwa, a ten lanos był kupiony w Polsce. Zresztą z tego co pamiętam u znajomego w megi I phII z 2001r, z Polskiego salonu też na 90% świecą dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!